Gdańsk 14 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Port Lotniczy Gdańsk i Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna na Routes Europe 2023

  2023-05-11, 18:00

  Główne zdjęcie
  Wspólnie promowaliśmy Trójmiasto i Pomorze na najważniejszej europejskiej imprezie branży lotniczej w Łodzi. 

  Routes Europe to spotkanie przedstawicieli europejskich lotnisk oraz linii lotniczych operujących na poszczególnych trasach. Podczas trzech dni targów i wydarzeń towarzyszących omawiane były kluczowe decyzje w zakresie tworzenia przyszłych siatek połączeń i współpracy pomiędzy przewoźnikami i portami lotniczymi.  W spotkaniach udział wzięło prawie 1100 delegatów. Wśród nich swoją reprezentację miało 85 największych linii lotniczych oferujących połączenia zarówno w Europie jak i na całym świecie.

  Bardzo wyraźnie swoją obecność w tegorocznej edycji Routes Europe zaznaczył Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Wspólnie z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną zorganizowałliśmy kilka wydarzeń podkreślających walory gdańskiego lotniska oraz atuty, dla których warto stawiać na połączenia z Trójmiastem i regionem pomorskim.

   

  Organizacja przedsięwzięcia tej skali w Polsce, to duże wydarzenie dla naszego kraju i środowiska branżowego. W jednym miejscu mogliśmy spotkać i odbyć rozmowy zarówno z naszymi kluczowymi klientami jaki i firmami, które w przyszłości swój rozwój wiążą z Gdańskiem i regionem pomorskim.

  Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego w Gdańsku im. Lecha Wałęsy

   

  Uczestnicy targów mogli poczuć klimat nadmorskiego kurortu na naszym wyjątkowym stoisku łączącym ze sobą elementy samolotu i bałtyckiej miejscowości, co podkreślało również hasło przewodnie prezentacji „Where the sea meets the sky”. Przestrzeń pozwoliła na prowadzenie rozmów biznesowych oraz relaks i doświadczenia kulinarne w pomorskim wydaniu. 

   

  Zaproszeni przez nas przedstawiciele linii lotniczych uczestniczyli w evencie zorganizowanym w restauracji Tawerna w łódzkiej Manufakturze. Gościem honorowym pomorskiego wieczoru w Łodzi był były Prezydent Lech Wałęsa, patron Portu Lotniczego w Gdańsku.

   

  Na całym świecie Prezydent Lech Wałęsa jest postacią ikoniczną i powszechnie szanowaną. Możliwość osobistego spotkania i wysłuchania wystąpienia laureata Pokojowej Nagrody Nobla była dla naszych gości niezwykłym przeżyciem. Tego wieczoru, choć na odległość, udało się nam przenieść uczestników na trójmiejskie ulice w asyście przewodnika turystycznego czy plaże z jej wszystkimi atrybutami. Całość przy akompaniamencie muzyki szantowej i wśród specjałów pomorskiej kuchni. 

  Łukasz Magrian dyrektor biura Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

   

  W spotkaniu w Tawernie udział wzięli także reprezentujący właścicieli Portu Lotniczego Gdańsk: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Prezydent Sopotu Jacek Karnowski. 

   

  Ostatnim akcentem, promującym ofertę gdańskiego lotniska i regionu pomorskiego, była akcja Flashmob, która zaskoczyła wszystkich uczestników uroczystej gali, zorganizowanej na terenie dawnej łódzkiej elektrociepłowni EC1. Młodzi aktorzy porwali do tańca gości szykujących się do rozpoczęcia oficjalnej uroczystości rozdania nagród Routes Europe 2023. 

   

  Liczymy, że efekty tych działań jak i dalszej dobrej współpracy Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną, lokalnymi samorządami oraz całym sektorem turystyki pozwolą rozwijać istniejącą siatkę połączeń oraz otwierać się na inne kierunki podróży obsługiwane przez nowych operatorów. 

  Tomasz Kloskowski

   

  Zobacz najnowsze