Gdańsk 13 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Port Lotniczy Gdańsk Mecenasem Sopockiego Sportu 

  2023-02-06, 18:00

  Główne zdjęcie

  © Anna Bobrowska KFP

  Otrzymaliśmy tytuł za najbardziej aktywne wspieranie sopockich sportowców w 2022 roku. 

  Tytuł Mecenasa Sportu odebrał Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk podczas Sopockiej Gali Sportu, która odbyła się w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. 

  Port Lotniczy Gdańsk od wielu lat wspiera i sponsoruje sopockie kluby sportowe: Ogniwo i Trefl Sopot, a także wiele imprez sportowych, w tym Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły, Tyczkę na Molo, Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski i Turniej koszykówki Street Challenge Sopot.

  Podczas Sopockiej Gali Sportu wręczono nagrody i wyróżnienia sportowcom i firmom wspierającym sport w 2022 roku, a także w latach wcześniejszych, kiedy gale nie były organizowane z powodu pandemii. Sportsmenką Roku 2022 została lekkoatletka Anna Kiełbasińska z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Sportowcem Roku został Jakub Szymański, także z SKLA. Trenerem Roku 2022 został Karol Czyż z Ogniwa, a sam klub został Drużyną Roku, podobnie jak w latach 2021 i 2020. Miano Sportowej Imprezy Roku 2022 otrzymały jubileuszowe 25. Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski, organizowane przez Automobilklub Orski. 
   

  Zobacz najnowsze