Gdańsk 16 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Port Lotniczy Gdańsk wyróżniony za wsparcie Dnia przedsiębiorczości 

  2023-06-12, 20:00

  Główne zdjęcie

  Komitet Honorowy Dnia przedsiębiorczości, w skład którego wchodzą Marzena Machałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii, przyznał Portowi Lotniczemu w Gdańsku tytuł Najaktywniejszej Firmy w Dniu przedsiębiorczości 2023 w kategorii Firmy i Instytucje Regionalne.  

  Uroczysta Gala wręczenia tytułu odbyła się w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Technologii w Warszawie. Tytuł odebrał Łukasz Kunowski dyrektor ds. bezpieczeństwa Portu Lotniczego.

  Galę i Dzień przedsiębiorczości organizuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Jego celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.

  W ramach projektu Dnia przedsiębiorczości wyłaniani są laureaci w kategoriach: najaktywniejsze szkoły, firmy i instytucje, najaktywniejszy szkolny koordynator oraz uczestnicy dnia przedsiębiorczości. W dwudziestej edycji Dnia przedsiębiorczości uczestniczyło prawie 19 tysięcy uczniów i uczennic z 270 szkół w Polsce oraz przedstawiciele 9200 firm i instytucji.

  Zobacz najnowsze