Port Lotniczy nominowany do nagrody Mecenas Kultury Sopotu

2020-07-28, 08:00

A A A

© Olga Boznańska, Autoportret, 1906/mat.promo.PGS

Nominację zgłosiła Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, której gdańskie lotnisko jest partnerem i sponsorem przy wielu przedsięwzięciach. Dzięki naszemu wsparciu od połowy sierpnia będzie można oglądać malarstwo tak wybitnych twórców jak Michałowski, Matejko, Fałat czy Boznańska.

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest mecenasem wystawy „Kolory przemian. Malarstwo  polskie z kolekcji Krzysztofa Musiała" w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. To 170 dzieł polskich malarzy, jeden z najcenniejszych i najbardziej różnorodnych polskich zbiorów prywatnych. Są w nim obrazy Michałowskiego, Matejki, Gersona, Wyczółkowskiego, Fałata, Ślewińskiego, Stanisławskiego, Boznańskiej, Wyspiańskiego, Weissa, Makowskiego, Malczewskiego, Zaka, Strzemińskiego, Stażewskiego, Czapskiego, Cybisa, Nacht-Samborskiego, Potworowskiego, Brzozowskiego, Fangora, Wróblewskiego, Nowosielskiego, Lebensteina i wielu innych. Ekspozycja będzie dostępna dla odwiedzających od 15 sierpnia do 22 listopada w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. 


Tadeusz Brzozowski, Kraszuarka, 1983/mat.promo.PGS

To właśnie dyrekcja PGS w Sopocie zgłosiła nominację Portu Lotniczego Gdańsk do nagrody Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie kultury. Decyzję podejmie w sierpniu kapituła nagrody. Tytuł Mecenasa Kultury Sopotu przyznawany jest od 2000 roku za najefektywniejszą i najciekawszą formę wsparcia sopockiej kultury.  Do tej pory tytuł ten otrzymali m.in. Ergo-Hestia, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, SKOK, Grupa LOTOS, Ziaja, NDI, Energa i Totalizator Sportowy. 

 

Zobacz najnowsze