Gdańsk, 22OC

calendar_today 2020-07-28, 08:00 person

A A A

Port Lotniczy nominowany do nagrody Mecenas Kultury Sopotu

Nominację zgłosiła Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, której gdańskie lotnisko jest partnerem i sponsorem przy wielu przedsięwzięciach. Dzięki naszemu wsparciu od połowy sierpnia będzie można oglądać malarstwo tak wybitnych twórców jak Michałowski, Matejko, Fałat czy Boznańska.

Olga Boznańska, Autoportret, 1906/mat.promo.PGS

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest mecenasem wystawy „Kolory przemian. Malarstwo  polskie z kolekcji Krzysztofa Musiała" w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. To 170 dzieł polskich malarzy, jeden z najcenniejszych i najbardziej różnorodnych polskich zbiorów prywatnych. Są w nim obrazy Michałowskiego, Matejki, Gersona, Wyczółkowskiego, Fałata, Ślewińskiego, Stanisławskiego, Boznańskiej, Wyspiańskiego, Weissa, Makowskiego, Malczewskiego, Zaka, Strzemińskiego, Stażewskiego, Czapskiego, Cybisa, Nacht-Samborskiego, Potworowskiego, Brzozowskiego, Fangora, Wróblewskiego, Nowosielskiego, Lebensteina i wielu innych. Ekspozycja będzie dostępna dla odwiedzających od 15 sierpnia do 22 listopada w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. 


Tadeusz Brzozowski, Kraszuarka, 1983/mat.promo.PGS

To właśnie dyrekcja PGS w Sopocie zgłosiła nominację Portu Lotniczego Gdańsk do nagrody Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie kultury. Decyzję podejmie w sierpniu kapituła nagrody. Tytuł Mecenasa Kultury Sopotu przyznawany jest od 2000 roku za najefektywniejszą i najciekawszą formę wsparcia sopockiej kultury.  Do tej pory tytuł ten otrzymali m.in. Ergo-Hestia, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, SKOK, Grupa LOTOS, Ziaja, NDI, Energa i Totalizator Sportowy. 

 

Kontakt