Gdańsk 14 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • Change languageSprache ändernизменить языкZmień język

  Port Lotniczy sponsorem AZS Gdańsk w roku jubileuszu

  2021-02-22, 12:00

  Główne zdjęcie
  Lotnisko wspiera Akademicki Związek Sportowy, jedną z najstarszych organizacji sportowych w Polsce. 

  "Zdecydowaliśmy się zawrzeć kontrakt sponsorski z AZS, mając na względzie dalsze budowanie wizerunku naszej firmy jako Mecenasa Sportu na Pomorzu, a także biorąc pod uwagę korzystną dla Gdańska działalność związku i jubileusz 100-lecia jego istnienia” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. 

  „Bardzo się cieszymy ze współpracy z Portem Lotniczym Gdańsk. Wspólne działania z pewnością przyniosą obustronne korzyści promocyjne. Cieszy nas, że tak silny partner dołącza do nas w szczególnym dla nas roku obchodów 100-lecia działalności AZS Gdańsk. Na ten czas przygotowujemy bogaty program imprez sportowych” – powiedział Piotr Walczak wiceprezes AZS Gdańsk. 

  Akademicki Związek Sportowy skupia zawodników i trenerów sportów wyczynowych, zrzesza 10 klubów uczelnianych, w tym Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, z dwoma tysiącami studentów uprawiających sport w 92 sekcjach. 

  Bilans sukcesów zawodników zrzeszonych w związku to ponad 2,5 tysiąca medali w Mistrzostwach Polski i około 200 medali w imprezach międzynarodowych. Wśród sukcesów sportowych członków związku były m. in.: zdobycie przez Andrzeja Grubbę Klubowego Pucharu Europy w 1985 r. i Pucharu Świata w 1988 r. w tenisie stołowym, 3 medale Alicji Pęczak na Pływackich Mistrzostwach Świata w Goeteborgu w 1997 i srebrny medal drużynowo we florecie kobiet (S. Gruchała, M. Mroczkiewicz, A. Rybicka). Największe sukcesy w ostatnich latach to czołowe lokaty klubów uczelnianych w rywalizacji ogólnopolskiej. W sezonie 2019/2020 w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski pierwsze miejsce zajął Klub AZS Politechniki Gdańskiej, w pierwszej dziesiątce na 300 klubów startujących znalazł się także AZS Uniwersytetu Gdańskiego.  


  AZS w tych dniach organizuje Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Narciarstwie i Snowboardzie. Zawody odbędą się 24 lutego na stoku Koszałkowo w Wieżycy. W programie zawodów slalom gigant na nartach i snowboardzie kobiet i mężczyzn. 
   

   

  AKTUALIZACJA 24 lutego.

  Zobacz zdjęcia z zawodów. 


  Relacja z zawodów TUTAJ .

  Zobacz najnowsze