calendar_today 2020-01-12, 18:00 person

A A A

W rocznicę śmierci Pawła Adamowicza

„ŚMIERĆ PREZYDENTA. CZY ZMIENIŁ NAS TAMTEN STYCZEŃ?” – to tytuł książki Katarzyny Żelazek, pokazującej 21 gdańszczan, dla których zamordowanie w 2019 roku Pawła Adamowicza było punktem zwrotnym w ich życiu. Publikację tę wsparł finansowo Port Lotniczy Gdańsk.

Żródło: ECS

Premiera książki odbędzie się w poniedziałek 13 stycznia o 17.00 w Europejskim Centrum Solidarności. Organizatorzy spodziewają się kilkuset gości. Wstęp na spotkanie jest wolny. W trakcie promocji książki, o wydarzeniach sprzed roku w Gdańsku i ich skutkach mówić będą: autorka publikacji Katarzyna Żelazek, Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i profesor Cezary Obracht-Prondzyński socjolog z Uniwersytetu Gdańskiego. W książce pokazano także kilkadziesiąt zdjęć pomorskich fotoreporterów, które zrobili oni w tygodniu po śmierci Pawła Adamowicza. Część fotografii będzie można zobaczyć podczas spotkania w ECS. 

Cały program wydarzeń związanych z pierwszą rocznicą śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jest na: ecs.gda.pl/title,pid,2020.html

Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 roku w konsekwencji ran poniesionych po ataku nożownika. Sprawca dokonał tego dzień wcześniej, na scenie na Targu Węglowym w Gdańsku, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, największej akcji charytatywnej w Polsce. 


 

Kontakt