Gdańsk 18 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Port Lotniczy wspiera walkę z koronawirusem 

  2021-01-12, 11:30

  Główne zdjęcie
  Dzięki naszej pomocy finansowej spółka Szpitale Pomorskie zakupiła sprzęt do podawania leków pacjentom. 

  Ze środków Portu Lotniczego Gdańsk zakupiono 60 sztuk pomp infuzyjnych strzykawkowych, a także niezbędnych do tego 15 zestawów złożonych ze stacji dokujących i pokryw do stacji oraz 17 wózków, które umożliwiają łatwe i bezpieczne transportowanie pomp po oddziale, tym samym poprawiając ich dostępność.  

  Jak informują Szpitale Pomorskie, od początku pandemii wyjątkowa pomoc spływa od wielu firm i osób prywatnych. Teraz dzięki wsparciu finansowemu Portu Lotniczego Gdańsk do szpitali trafiła nowoczesna aparatura medyczna o wartości 300 tysięcy złotych, niezbędna do leczenia i diagnostyki pacjentów. 

  „Dla wszystkich pracowników Szpitali Pomorskich praca w obliczu pandemii koronawirusa jest sytuacją wyjątkową. W każdym z naszych szpitali od blisko roku pozostajemy w stałej gotowości i przyjmujemy pacjentów z podejrzeniem lub zakażonych Covid-19. Na początku marca ubiegłego roku za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelowaliśmy o wsparcie nas w zakupie sprzętu ochrony osobistej. Firmy nie tylko pomogły, ale podjęły decyzje o przekazaniu wysokich sum, za które zakupiliśmy niezbędną aparaturę medyczną. Do grona przyjaciół Szpitali Pomorskich dołącza teraz Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, dzięki któremu udało się kupić specjalistyczny sprzęt” – powiedziała Jolanta Sobierańska-Grenda prezes Zarządu Szpitali Pomorskich. 

  „W Porcie Lotniczym Gdańsk widzimy wielką potrzebę włączenia się w walkę z pandemią koronawirusa. To zjawisko bardzo nas dotknęło jako ludzi, a także jako firmę. Dlatego zdecydowaliśmy się pomóc tym, którzy są na pierwszej linii frontu walki z wirusem i którzy odpowiadają za nasze bezpieczeństwo. Stąd nasze zaangażowanie finansowe w zakup potrzebnego sprzętu dla Szpitali Pomorskich. Koronawirus niszczy gospodarczo i społecznie nasz region, dlatego pomagamy szpitalom oraz ich pacjentom i w ten sposób wspieramy województwo pomorskie, jego instytucje i mieszkańców” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. 

  Szpitale Pomorskie to spółka, która prowadzi cztery szpitale w województwie: Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, szpitale Morski im. PCK i św. Wincentego A Paulo w Gdyni oraz Specjalistyczny Szpital im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. 
   

  Zobacz najnowsze