Gdańsk 18 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Port Lotniczy z pomorskimi twórcami kultury VIDEO

  2021-04-16, 15:00

  Główne zdjęcie
  Powstał Pomorski Inkubator Kultury, czyli miejsce dla artystów z Pomorza, którzy w wyniku pandemii stracili możliwości tworzenia. Lotnisko zostało sponsorem tego projektu. 

  List intencyjny w sprawie powstania Inkubatora podpisali Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, współorganizator i patron przedsięwzięcia, Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, sponsor strategicznym i Janusz Gawrysiak szef Stowarzyszenia Teatru Znak, które stworzyło i prowadzi Inkubator.
   


  „Lotnisko od wielu lat wspiera pomorską kulturę, bo jesteśmy firmą odpowiedzialną i uważamy, że jakość życia naszych mieszkańców to nie tylko praca, bo po pracy musi być chwila wytchnienia, musi być kultura i sport. Dlatego wspieramy ciekawe inicjatywy i projekty. Jestem przekonany, że Pomorski Inkubator Kultury to atrakcyjny i potrzebny projekt” – powiedział Tomasz Kloskowski. 

   

  Zobacz VIDEO

  Pomorski Inkubator Kultury będzie proponował nieodpłatnie pracownie plastyczne, taneczne, muzyczne i teatralne oraz wsparcie mentorów i kuratorów w wejściu w rynek sztuki. Każdy z uczestników projektu będzie miał dostęp do wszystkich narzędzi i urządzeń oraz przydzielona mu zostanie przestrzeń magazynowa. Aktorzy i tancerze korzystać będą rotacyjnie z trzech sal tanecznych z profesjonalnym wyposażeniem audio, poręczami, materacami i airtrackami oraz z kameralnej sceny. We wszystkich salach będzie istniała możliwość dowolnej aranżacji świateł do prób i podestów. Muzycy do prób korzystać będą mogli z dwóch sal studyjnych z podstawowym sprzętem nagłośnieniowym i pianinem. Inkubator działa na terenie Garnizonu w Gdańsku. 

  By skorzystać ze wsparcia Inkubatora, należy wypełnić formularz na stronie pik.pomorskie.pl. Szczegóły TUTAJ 

  Zobacz najnowsze