Prezes lotniska optymistycznie dla anywhere.pl

2020-05-18, 13:00

A A A
Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk opowiada o trudnej sytuacji branży lotniczej w dobie koronawirusa, kiedy uziemione zostały samoloty. Mówi też o tym, jak będą działały lotniska i jak będzie wyglądało podróżowanie w przyszłości.

W wywiadzie dla anywhere.pl. szef gdańskiego lotniska przewiduje, że ruch lotniczy zacznie się w Polsce na dobre na przełomie czerwca i lipca. Będą to na początku głównie loty Polaków do pracy za granicą oraz powroty tych, którzy utknęli poza Polską. Ruch turystyczny będzie się odbudowywał wolniej. Ale zdaniem Tomasz Kloskowskiego: „powrót do normalności nie będzie trwał zbyt długo". 

Przy okazji prezes Kloskowski ujawnił, że w tej trudnej covidowej dobie, gdańskie lotnisko miało rekordową liczbę pasażerów w kwietniu, rekordową w stosunku do innych polskich lotnisk. Kraków obsłużył 52 podróżnych, Bydgoszcz 3, a Port Lotniczy Gdańsk aż 1128.  Byli wśród nich pracownicy Petrobalticu, którzy latali na platformy wiertnicze, byli także pracownicy, dla których firmy zorganizowały kilka lotów czarterowych do Wielkiej Brytanii i Norwegii. 

Więcej w wywiadzie video na anywhere.pl
 

Zobacz najnowsze