Gdańsk, 15OC

calendar_today 2020-01-27, 08:30 person

A A A

Prezes Portu Lotniczego Gdańsk nominowany do tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019

Plebiscyt organizuje Dziennik Bałtycki w pięciu kategoriach: Kultura, Nauka, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, Samorządność i społeczność lokalna. Tomasz Kloskowski został nominowany w kategorii Biznes.

Nominacja została przyznana za odważne decyzje inwestycyjne powodujące ciągły rozwój lotniska: budowę pirsu terminalu pasażerskiego T2 oraz kompleksu biurowców Airport City Gdańsk. „ACG to jedna z największych inwestycji biznesowych w Trójmieście. Żadne lotnisko w Polsce dotychczas nie zrealizowało takiego projektu. Za granicą takie parki biurowe budują największe i najważniejsze lotniska, obsługujące rocznie po 20-30 mln pasażerów. Dołączamy więc do najlepszych” – mówi Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Obecnie budowany jest pierwszy biurowiec Alpha, docelowo ma być ich siedem. Budowa pirsu zachodniego to kolejny etap rozbudowy terminalu pasażerskiego, która doprowadzi do tego, że port zyska prawie 16 tys. m kw. nowej powierzchni, dzięki której pasażerowie będą mogli podróżować w jeszcze bardziej komfortowych warunkach. Obie inwestycje mają zostać zakończone w 2021 roku. 

By zagłosować na Tomasza Kloskowskiego można wysłać sms o treści GKB.2 na nr 72355 (koszt 2,46 zł plus VAT). Szczegóły głosowania TUTAJ

Kandydatów do Osobowości Roku nominowała kapituła Dziennika Bałtyckiego pod przewodnictwem redaktora naczelnego Mariusza Szmidki. Laureatów wybiorą czytelnicy, pasażerowie i przyjaciele. Głosowanie trwa do wtorku11 lutego 2020 roku do godz. 22.00. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się 14 lutego i potrwa do 26 lutego. 28 lutego rozpocznie się ogólnopolski finał. Jego zwycięzców poznamy 11 marca.

Szczegóły plebiscytu Osobowość Roku
 

 

 

Kontakt