Prezes Portu Lotniczego Gdańsk o obecnej sytuacji w branży

2020-03-20, 09:30

A A A
"Ze względu na obecną kondycję finansową firmy obserwuję sytuację ze spokojem. Cały czas nie wiemy, jak długo potrwa obecna sytuacja, więc ciężko jest wyrokować co do jej skutków" - mówi Tomasz Kloskowski prezes lotniska w Gdańsku w rozmowie z Pasazer.com.

Prezes zauważa, że koronawirus to szerszy problem i nie dotyczy wyłącznie branży lotniczej czy ogólnie branży transportowej. "Pandemia wpływa na ogół gospodarki światowej, nie tylko w sektorze transportowym czy turystycznym, ale również usługowym i produkcyjnym. Z pewnością tak szeroka skala oddziaływania gospodarczego pandemii będzie miała dłuższy okres powrotu gospodarek, w tym naszej branży do równowagi" - mówi.

"Rzetelna ocena decyzji o zawieszenie całego praktycznie ruchu lotniczego z dnia na dzień będzie mogła być przeprowadzona dopiero z perspektywy czasu. Na dziś są to akademickie dyskusje, na które można znaleźć wiele argumentów zarówno popierających, jak i negujących wszelkie podejmowane kroki" - uważa Kloskowski. 

Prezes lotniska w Gdańsku jest przekonany, że misją narodowego przewoźnika jest pomaganie w powrocie do domu Polakom. "To raczej naturalne, że państwa wykorzystują swoje linie narodowe, do sprowadzania swoich obywateli, zwłaszcza, że mają nad tymi liniami bezpośrednią kontrolę. W sprowadzaniu Polaków do Polski uczestniczą także prywatni przewoźnicy np. Enter Air, trudno więc mówić o monopolu LOT" - mówi.

Cały wywiad z Tomaszem Kloskowskim na Pasazer.com

 

Zobacz najnowsze