Gdańsk, 11OC

calendar_today 2019-06-11, 08:59 person Jan Administrator

A A A

SKYWAYRUN 2019 za nami

Aleksandra Pochranowicz i Przemysław Lasoń wygrali II Skywayrun Airport Gdańsk 2019. W biegu na 5 kilometrów po płycie lotniska najlepszy zawodnik przybiegł na metę po 15’47’’, a najszybsza kobieta skończyła bieg po 18’13’’. Organizatorami Skywayrun byli Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy i agencja Monster Event.

W biegu, który odbył w nocy 8/9 czerwca wzięło udział około 4 tysięcy zawodników, dwa razy więcej niż rok temu, podczas pierwszej edycji tej imprezy w Gdańsku. Najszybszy w kategorii Open okazał się Przemysław Lasoń, który wyprzedził Michała Derdowskiego i Piotra Straszaka. Wśród pań najszybciej pobiegła Aleksandra Pochranowicz, drugie miejsce przypadło Alicji Misiak, a trzecie Beacie Niemyjskiej. Pełne wyniki w różnych kategoriach wiekowych znajdziecie TUTAJ

„Skywayrun to wyjątkowy bieg, bo organizowany jest na terenie działającego cywilnego lotniska. To na pewno największy tego typu bieg w Polsce, a może i w Europie. Mimo dwukrotnie większej liczby uczestników, wszystkie sprawy organizacyjne przebiegały bardzo sprawnie” – mówi Michał Dargacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk. W tym roku bieg rozpoczął się równo o godzinie 1.00. Żeby dostać się na płytę lotniska, biegacze musieli przejść taką samą odprawę jak przed podróżą samolotem. Tuż przed biegiem przeprowadzona została rozgrzewka, a sygnałem do startu był wystrzał z racy. Pogoda sprzyjała, bo wieczór i noc okazały się bezwietrzne.

Wśród zwycięzców biegu w kilku kategoriach rozdane zostały atrakcyjne nagrody. Najszybsi biegacze i biegaczki otrzymali m.in. vouchery na wakacje w Grecji, luksusowy samochód na weekend, karnety na siłownię, vouchery do sklepów i kawiarni.

Przed biegiem na terenie terminalu pasażerskiego T2 odbyły się m.in. pokazowe mecze piłki nożnej z udziałem zawodniczek i zawodników Futsal Ladies, Wybrzeża Gdańsk Handball, Trefla Sopot, Trefla Gdańsk i GKŻ Wybrzeża.

Sponsorzy Skywayrun: Lagardère Travel Retail, właściciel marek Aelia i So! Coffee, Hamptton by Hilton Gdańsk Airport, Welcome Airport Services, Interparking. Partnerzy biegu: Nata, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, Grecos, Calypso Fitness Club Polska, Gipara Fitness, iDream Apple BMG Goworowski i Neptun Taxi. Patroni medialni: trojmisto.pl, gdansk.pl, Dziennik Batycki, Radio Gdańsk, Anywhere.


Zapis video z biegu znajdziecie na gdansk.pl

Zapraszamy za rok na kolejny III Skywayrun Airport Gdańsk

Kontakt