Gdańsk, 13OC

calendar_today 2020-04-22, 15:00 person

A A A

Skywayrun Gdańsk dopiero za rok

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników zdecydowaliśmy o przesunięciu o rok kolejnej edycji nocnego biegu po drodze startowej gdańskiego lotniska Skywayrun Gdańsk Airport. Bieg odbędzie się z 19 na 20 czerwca 2021 roku. Czekamy na Was!

W związku z sytuacją epidemiczną, jaka jest w Polsce i na świecie, organizatorzy imprezy: Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy i SKYWAYRUN zdecydowali, że zaplanowany na 20/21 czerwca 2020 roku bieg SKYWAYRUN w Gdańsku nie odbędzie się. Impreza zostaje przeniesiona na weekendową noc z 19 na 20 czerwca, ale 2021 roku. 

„Z ostrożności, ale też w trosce o zdrowie uczestników, zdecydowaliśmy się przełożyć bieg za rok, na termin, który naszym zdaniem może być bezpieczny. Równocześnie bardzo liczymy, że ci, którzy chcieli pobiec z nami w tym roku, będą z nami także za rok” - powiedziała Iwona Tomczyńska, kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu Portu Lotniczego Gdańsk. 

„Organizacja wydarzeń w takich miejscach jak porty lotnicze jest ogromnym logistycznym procesem trwającym wiele miesięcy. Wspólnie z portami lotniczymi podjęliśmy decyzję o przeniesieniu biegów w Gdańsku i Rzeszowie na rok 2021. Uważamy, że w aktualnej sytuacji jest to jedyna i najlepsza decyzja. Przenoszenie terminów biegów na tegoroczną jesień nie gwarantuje, że będą się one mogły odbyć” – powiedział Krzysztof Wiśniewski, organizator cyklu biegów SKYWAYRUN. 

Wszystkie opłaty startowe na bieg w 2020 roku, które zostały wniesione, zostaną przeniesione na nowy termin. Organizatorzy proponują uczestnikom: udział w biegu w nowym terminie 19/20 czerwca  2021 roku, bezpłatne przepisanie pakietu na innego uczestnika, lub przeniesienie pakietu na wirtualne wydarzenie biegowe, które odbędzie się w tym samym terminie jak planowany był tegoroczny bieg. Szczegóły techniczne tych rozwiązań zostaną podane wkrótce w aktualnościach na stronie www.skywayrun.pl


 

Kontakt