Gdańsk 1 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Strefa przylotowa nowego terminalu otwarta 

  2022-02-08, 14:00

  Główne zdjęcie
  Pierwsi pasażerowie przylatujący dziś do Gdańska skorzystali z zupełnie nowych wejść do terminalu pasażerskiego. Komfortowo, w dużej przestrzeni i bez ścisku. 

  To efekt otwarcia części strefy przylotowej nowego pirsu zachodniego terminalu pasażerskiego w Porcie Lotniczym Gdańsk. Pirs, nasza flagowa inwestycja, realizowana od 2019 roku, powiększy terminal pasażerski T2 i pozwoli na wyłączenie w użytku istniejącego od 1997 roku terminalu T1. 

   

  Pierwsi pasażerowie, którzy przechodzili dziś przez nową strefę, przylecieli po godzinie 11.00 z Amsterdamu liniami KLM. 

  Otwarta dziś część przylotowa pirsu obsługuje zarówno pasażerów przylatujących z krajów strefy Schengen jak i spoza niej, a także podróżujących na trasach krajowych. Nowy pirs to bardzo duża, wolna przestrzeń, umożliwiająca swobodne poruszanie się pasażerów. Uruchomione zostały punkty kontroli granicznej, obsługiwane przez Straż Graniczną, ale także komfortowe, bardzo nowoczesne toalety. 

   

   

  Pasażerowie przylatujący do Gdańska są kierowani do odpowiednich wejść do terminalu, następnie przechodzą wymaganą kontrolę dokumentów i są kierowani po odbiór bagażu, a potem z hali bagażowej wychodzą na teren ogólnodostępny terminalu T2, tym samym wyjściem jak dotychczas. 

   

  Mimo uruchomienia części pirsu, inwestycja na gdańskim lotnisku jest nadal realizowana. Trwają prace zarówno w nowej części terminalu, jak i w części istniejącej od lat. Powinny się zakończyć w ciągu kilku miesięcy. 


   

  Zobacz najnowsze