Gdańsk 1 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  TESTY NA LOTNISKU. Także dla podróżujących spoza UE i Schengen. Godziny otwarcia: 4.30-6.00, 9.00-22.00 i dłużej. AKTUALIZACJA

  2021-12-17, 12:00

  Główne zdjęcie
  Testy na koronawirusa można wykonać po wylądowaniu w Gdańsku, tylko po kontroli paszportowej. Testy są też nadal dostępne dla osób wylatujących z Gdańska.


  TESTY NA GDAŃSKIM LOTNISKU 


  W Porcie Lotniczym Gdańsk pracują dwa laboratoria, wykonujące testy antygenowe zarówno wyjeżdżającym jak i powracającym do kraju. Pasażerowie mogą korzystać z usług Przychodni HMS Assistance i laboratorium Diagnostyki, które pracują na lotnisku przez 7 dni w tygodniu. Czas pracy obu laboratoriów jest na bieżąco aktualizowany na stronie lotniska airport.gdansk.pl. Ceny testów antygenowych w obu laboratoriach od 160 do 200 złotych.

  UWAGA: Osoby odlatujące z Gdańska mają pierwszeństwo w wykonaniu testu na lotnisku.

  W związku z dużym ruchem lotniczym i wieloma dodatkowymi wymogami formalnymi apelujemy o poświęcenie większej ilości czasu na odprawę bagażową, kontrolę bezpieczeństwa oraz na wykonanie testów na koronawirusa w Porcie Lotniczym Gdańsk. 

   

  MIEJSCE TESTOWANIA

  Punkt wymazowy jest w terminalu pasażerskim T2, w części ogólnodostępnej, koło punktu odprawy bagażowej Check-in nr 1.


  GODZINY PRACY LABORATORIÓW 

  DIAGNOSTYKA

  * Diagnostyka od 18 grudnia 2021 roku będzie dodatkowo testowała podróżujących z krajów spoza Schengen i spoza UE także po godzinie 22.00. Godziny zostaną dostosowane do konkretnych przylotów, tak by chętni mogli wykonać test do 3 godzin po wylądowaniu w Gdańsku. 

  Informacje na temat testów wykonywanych przez Diagnostykę można uzyskać też pod numerami infolinii Diagnostyki: tel. kom. +48 798 764 620 oraz 58 500 85 58 lub pisząc na adres informacja.gdynia@diag.pl.

  Wykonanie testu antygenowego w Diagnostyce kosztuje 160 złotych od poniedziałku od 4.30 do soboty do 4.00,  a 200 złotych od soboty od 4.30 do poniedziałku do 4.00. Płatność jest możliwa zarówno kartą jak i gotówką w polskich złotych. Po rejestracji i pobraniu materiału do badań, pasażerowie otrzymują wynik w postaci elektronicznego dostępu do platformy wyniki.diag.pl. Można też poprosić o wydruk wyniku. Przy rejestracji trzeba mieć dokument tożsamości i przekazać aktualny adres i numer telefonu. Każdy, kto będzie chciał fakturę, powinien to zgłosić przy rejestracji i zakupie usługi. Także to w jakim języku ma być wynik testu, po polsku czy po angielsku. Nie trzeba się wcześniej rejestrować na testy. 


  HMS ASSISTANCE 

   

  Koszt badania w HMS Assistance na obecność koronawirusa to 160 złotych od poniedziałku do piątku, a 200 złotych w soboty i niedziele. Preferowana forma płatności kartą. Możliwa jest również zapłata gotówką. Należy przy rejestracji zazznaczyć, w jakim języku ma być wynik testu, po polsku czy po angielsku. Nie trzeba się wcześniej rejestrować na testy. 

  Paragon z nazwą usługi „test covid” wystawiany jest bezpośrednio po badaniu, natomiast czas oczekiwania na fakturę to 7 dni roboczych. Chęć otrzymania faktury prosimy zgłaszać przed badaniem. Prosimy o dostarczenie wizytówki lub wydruku z danymi do faktury. 

  Chętni mogą też wykonać testy antygenowe w HMS Assistance od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 17.00 w klinice HMS w Gdyni, ul. Pułaskiego 6, a wymazy PCR od godz. 7:00 do 14:00. Firma HMS Assistance wykonuje także testy w przychodni w Gdańsku przy ul. Wita Stwosza 58, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:00. 

   

  ZASADY PODRÓŻOWANIA I ZWALNIAJĄCYCH Z KWARANTANNY TESTÓW


  Przylot do Polski 
   

  1.    Podróżujący do Polski z UE i Schengen, by zwolnić się z obowiązkowej kwarantanny mogą przedstawić Straży Granicznej Unijny Certyfikat Covid lub inne zaświadczenie o pełnym zaszczepieniu przeciwko Covid-19, jeśli minęło 14 dni od podania ostatniej dawki lub o przechorowaniu koronawirusa w terminie nie dawniejszym niż 6 miesięcy od podróży.

  2.    Podróżujący z krajów Strefy Schengen lub niebędących w Schengen państw Unii Europejskiej mogą zrobić test za granicą (nie wcześniej niż 48 godzin od wyniku testu do kontroli granicznej w Polsce). Wówczas nie zostaną objęci kwarantanną. 

  Ponadto podróżujący z ww. krajów mogą wykonać test po wylądowaniu w Polsce, zarówno przed kontrolą paszportową, jeśli takie testy są dostępne, a także po kontroli, na lotnisku lub w każdym innym laboratorium. Trzeba się zmieścić w czasie 48 godzin od wylądowania do otrzymania negatywnego wyniku testu. Na lotnisku w Gdańsku nie ma możliwości zrobienia testu po wylądowaniu, jeszcze przed kontrolą paszportową. 

  Akceptowane są testy PCR i antygenowe.

  3. Podróżowanie z krajów spoza Unii Europejskiej i spoza Schengen ZOBACZ TUTAJ

  Wylot z Polski 

  Każdy kraj określa swoje własne zasady wjazdu. Radzimy szukać informacji dotyczących konkretnego kraju podróży. Można je znaleźć na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w zakładce Informacje dla podróżujących lub w aplikacji na telefon Polak za granicą. 

   

   

   

  Zobacz najnowsze