Gdańsk -13 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • Change languageSprache ändernизменить языкZmień język

  Uroczyste zawieszenie wiechy na Alphie VIDEO

  2020-11-18, 11:00

  Główne zdjęcie
  Alpha to pierwszy z 7 planowanych biurowców w ramach Airport City Gdańsk, nowego centrum komercyjnego na lotnisku.

  W Porcie Lotniczym Gdańsk na budowie biurowca Alpha zawieszono wiechę, symbolizującą osiągnięcie najwyższego punktu obiektu. HOCHTIEF Polska w II kwartale 2021 roku ma przekazać gotowy budynek Portowi Lotniczemu Gdańsk. 

  Zobacz jak budujemy Alphę VIDEO 

   

  Pandemia koronawirusa potwierdziła nasze przekonanie o potrzebie posiadania alternatywnych źródeł finansowania naszej spółki. Aiport City Gdańsk to powierzchnia komercyjna, na której wynajmie chcemy zarabiać i dzięki temu mieć inne niż lotniskowe dochody. Na tle trudności branży lotniczej, a także całej gospodarki, powstający w szybkim tempie biurowiec Alpha na terenie lotniska, napawa optymizmem

  Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk

   

  Zawieszenie wiechy to znaczący moment w realizacji biurowca Alpha. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego przedsięwzięcia. Mimo niesprzyjających okoliczności zewnętrznych prace związane ze stanem surowym zakończyliśmy zgodnie z harmonogramem. Dzięki odpowiedzialnej i zmotywowanej postawie całego zespołu budowy, naszych dostawców i podwykonawców, a także świetnej bieżącej współpracy z inwestorem budowa nie zwolniła nawet na chwilę. Przed nami kolejny etap projektu, do którego przystąpiliśmy z pełnym zaangażowaniem

  Tadeusz Blecha prezes Zarządu HOCHTIEF Polska

   

  Realizujący inwestycję informują, że obecnie na budowie trwają prace nad uzyskaniem szczelności budynku. Blisko ukończenia jest szklenie fasady oraz układanie izolacji dachowej z papy termozgrzewalnej. Wykonywane są prace zabezpieczające pozwalające prowadzić roboty wykończeniowe w okresie zimowym. Zdemontowano ostatni żuraw na budowie. Wewnątrz obiektu trwa budowa łazienek wewnętrznych oraz prace instalacyjne w garażu i szybach instalacyjnych. Na przełomie roku w garażach wykonywane będą posadzki żywiczne. Rozpoczął się już montaż wind w biurowcu. Przed wykonawcami największymi wyzwaniami są teraz prace instalacyjne na dachu oraz rozpoczęcie montażu elementów dekoracyjnych na elewacji wraz z demontażem rusztowania. 

  Zgodnie z umową, HOCHTIEF Polska ma w II kwartale 2021 roku przekazać Portowi Lotniczemu Gdańsk budynek wraz z pozytywnymi decyzjami odbiorowymi Państwowej Straży Pożarnej i Sanepidu. Następnie lotnisko wystąpi do nadzoru budowlanego z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie. 
   

  Planujemy, że do końca maja 2021 roku otrzymamy pozwolenie na użytkowanie budynku i będzie mógł wejść w fazę komercjalizacji. Jesteśmy przekonani, że nasi potencjalni najemcy będą zadowoleni z wysokiego standardu nowego obiektu jak i niepowtarzalnego otoczenia, będącego początkiem nowej dzielnicy lotniskowej, w której znajdą miejsce nie tylko na pracę, ale również spędzanie czasu wolnego. A będzie on wyjątkowy pod każdym względem. Jest położony w miejscu fantastycznie skomunikowanym w Trójmiastem, Pomorzem, krajem i światem. Spełnia wiele wysokich wymagań technicznych gwarantujących, że będzie to budynek efektywny energetycznie i przyjazny dla środowiska oraz bardzo komfortowy. Na uwagę zasługuje również standard akustyczny biurowca Alpha. Zadbaliśmy o to, by nie było żadnych przekroczeń poziomu hałasu w budynku, biorąc pod uwagę wszystkie potencjalne zewnętrzne źródła dźwięku. Naszym podstawowym celem jest uzyskanie odpowiedniego klimatu akustycznego w całym budynku oraz otaczającej go przestrzeni

  Michał Dargacz p.o. dyrektor ds. Airport City w Porcie Lotniczym Gdańsk

   

  Alpha to pierwszy z 7 budynków planowanych na lotnisku w ramach Airport City Gdańsk. Biurowiec ma 6 pięter oraz 2 kondygnacje podziemne. Powierzchnia najmu wyniesie 8,5 tys. m kw. W Alphie zaplanowano biura i strefę gastronomiczno-usługową. Projektowana jest także strefa sportu i rekreacji.   

  Inwestycja jest finansowana z obligacji emitowanych przez Port Lotniczy Gdańsk przy udziale Banku Pekao S.A. i ze środków własnych spółki. Za wynajem powierzchni komercyjnej Airport City Gdańsk odpowiedzialna jest spółka Jones Lang LaSalle (JLL).

  Szczegóły projektu Airport City Gdańsk na airportcitygdansk.pl

   
   

  Zobacz najnowsze