Gdańsk, 13OC

calendar_today 2020-03-10, 14:00 person

A A A

Wizz Air i Ryanair zawieszają wszystkie loty do Włoch

Do 5 kwietnia nie będzie lotów Wizz Air z Gdańska do Mediolanu-Bergamo. Linie Ryanair też nie będą latać z Pomorza do tego włoskiego portu do 9 kwietnia.

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła, że od 10 marca 2020 roku zawiesza wszystkie loty do Włoch z powodu kwarantanny obowiązującej w całym kraju, którą wprowadził włoski premier w celu opanowania epidemii koronawirusa. Loty do wszystkich miejsc na mapie Wizz Air we Włoszech (Alghero, Bari, Bolonia, Katania, Mediolan Bergamo, Mediolan Malpensa, Neapol, Piza, Rzym Ciampino, Rzym Fiumicino, Turyn, Wenecja Treviso, Werona) będą zawieszone do 3 kwietnia. Ze strony Wizz Air wynika, że możliwa jest rezerwacja i zakup biletów na trasie z Gdańska do Mediolanu-Bergamo dopiero w terminie od 5 kwietnia 2020 roku. 

Wizz Air zapewnia, że rezerwacje na odwołane loty zostaną automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie, o czym pasażerowie będą automatycznie informowani. Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120% pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air. Pasażerowie mogą wybrać jedną spośród powyższych możliwości klikając w link w wiadomości e-mail, a następnie wskazując najlepszą dla siebie opcję poprzez samoobsługową platformę. Linia będzie informować tylko tych pasażerów, którzy dokonali rezerwacji przez stronę wizzair.com lub aplikację mobilną. Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji/biura podróży, włącznie z internetowymi biurami podróży, powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety. 

Tymczasem Ryanair poinformował dziś, że w odpowiedzi na decyzję rządu Włoch o zablokowaniu możliwości podróżowania w całym kraju w obawie przed wirusem Covid-19, ogłasza całkowite zawieszenie lotów do i z Włoch.  Od środy 11 marca od godziny 24:00 do środy 8 kwietnia do godziny 24:000 Ryanair zawiesi wszystkie loty krajowe we Włoszech. A od piątku 13 marca od godziny 24:00 do środy 8 kwietnia do godziny 24:00 zawiesi wszystkie loty międzynarodowe z i do Włoch. Ostatnie loty z Gdańska do Mediolanu-Bergano i z powrotem odbyły się dziś (10 marca).  

Ryanair zapewnił, że wszyscy pasażerowie, których loty się nie odbędą, otrzymali taką informację. Pasażerowie, którzy przebywają we Włoszech i chcą wrócić, mogą bezpłatnie zmienić datę wylotu i lecieć najpóźniej w piątek 13 marca. Pozostali pasażerowie mogą otrzymać zwrot kosztów lub punkty Travel Credit na podróż Ryanairem w ciągu najbliższych 12 miesięcy.  

Kontakt