Gdańsk 14 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Wizz Air latem poleci z Gdańska do Bułgarii

  2021-04-15, 13:00

  Główne zdjęcie

  Bułgaria

  Węgierskie linie lotnicze poinformowały, że od 13 czerwca otworzą nowe połączenie z Burgas. 

  Loty z Gdańska do Burgas będą realizowane dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele. Wizz Air rozpoczął już sprzedaż biletów na to połączenie na wizzair.com

  Nowa oferta to wsparcie rozwoju branży lotniczej i hotelarskiej w regionach, a także możliwość dla pasażerów z Polski, aby podróżować z Wizz Air w najniższych cenach do Bułgarii. 

  Burgas to jedno z bardziej popularnych miejsc turystycznych. Leży w południowo-wschodniej Bułgarii, nad Zatoką Burgaską Morza Czarnego. Miasto zostało założone w XVIII wieku na miejscu XIV-wiecznej warowni. Obecnie jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, turystycznym, przemysłowym i portem rybackim. Stanowi znane uzdrowisko, posiada źródła termalne. W centrum miasta znajduje się obszerny park z pomnikiem Adama Mickiewicza, który spędził w tym mieście kilka miesięcy. Imieniem polskiego poety nazwana została także jedna z ulic w centrum miasta. 

  Wizz Air ma obecnie w swojej siatce 42 połączenia z Gdańska. 

  Aberdeen, Alesund, Baracelona El-Prat, Bergen, Billund, Bodo, Burgas, Charków, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Heraklion/Kreta, Goteborg, Edynburg, Eindhoven, Hamburg, Haugesung, Kolonia-Bonn, Kijów-Żulany, Kristiansand, Kutaisi, Larnaka, Liverpool, Londyn-Gatwick, Londyn-Luton, Lwów, Malmo, Mediolan-Bergamo, Molde, Mykonos, Odessa, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Santorini, Split, Stavanger, Skelleftea, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku. 

  Zobacz najnowsze