Wizz Air zamyka bazy w Polsce

2020-03-25, 07:30

A A A
Linia lotnicza Wizz Air poinformowały, że w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19, zamyka wszystkie bazy w Polsce. Ponowne otwarcie nastąpi 1 maja 2020.

W wyniku ogłoszonych przez premiera Mateusza Morawieckiego restrykcji obowiązujących od 15 marca 2020 roku dotyczących wszystkich międzynarodowych połączeń lotniczych do Polski, linia zawiesiła wszystkie loty z i do Polski do odwołania. Od 15 marca 2020 roku obcokrajowcy nie mogą być wpuszczani do Polski, a obywatele Polski przybywający z zagranicy są poddawani kwarantannie. Obecnie Wizz Air w Polsce posiada 5 baz operacyjnych: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Linia oferuje loty w sumie z 9 polskich lotnisk. Na mocy decyzji premiera Polski wszystkie loty międzynarodowe zostały zawieszone. 

"Stale monitorujemy trudną dla nas wszystkich i zmieniającą się sytuację dotyczącą pandemii COVID-19. Po wnikliwej analizie wszystkie nasze bazy w Polsce (w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie) zostają zamknięte. Informujemy, że linia Wizz Air planuje ponownie otworzyć swoje polskie bazy 1 maja 2020 roku. Jednocześnie Wizz dziękuje swoim pracownikom za zaangażowanie i pracę w tym trudnym czasie" - napisała w komunikacie Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air. 

Zobacz najnowsze