Gdańsk, 13OC

calendar_today 2019-09-03, 13:00 person

A A A

Wizz Air zapowiada wiele nowości dla Gdańska

Węgierski przewoźnik uruchomi nowe połączenie do włoskiego Bari, zwiększy częstotliwość lotów do Norwegii, Szwecji, Niemiec i na Islandię, dołoży ósmy samolot do gdańskiej bazy i wymieni cztery maszyny na nowsze Airbusy A320neo.

Podczas konferencji prasowej w Warszawie przedstawiciele Wizz Aira poinformowali dziś o swoich planach rozwoju w Polsce, w tym w Gdańsku. Od 1 czerwca 2020 roku węgierskie linie lotnicze będą latały z Gdańska  do Bari nad Adriatykiem. Połączenia będą realizowane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Ponadto Wizz Air poinformował, że zwiększy z 39 do 55 częstotliwość połączeń do 9 obsługiwanych już miast. Będzie więcej lotów do Oslo, Alesund, Bodo, Stavanger, Trondheim i Haugesung w Norwegii, do szwedzkiego Malmo, niemieckiej Bremy i na Islandię. 

„Bardzo się cieszymy z tak wielu nowości dla Gdańska. Połączenie do Bari to już 38 kierunek, który uruchamia z Gdańska Wizz Air, nasz bardzo dobry partner biznesowy. Nowy kierunek to kolejna propozycja dla mieszkańców Pomorza, by na wakacje polecieć do Włoch” – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Dodał, że wyrazem zaufania i dobrej współpracy z gdańskim lotniskiem jest decyzja Wizz Aira o rozbudowie w przyszłym roku bazy w Gdańsku o kolejny, ósmy już samolot, a także wymianie czterech maszyn na nowocześniejsze Airbusy A320neo. „Jesteśmy przekonani, że nasi klienci w Polsce docenią rozbudowaną ofertę atrakcyjnych kierunków na mapie Wizz Air, a niskokosztowe podróżowanie umożliwi zwiększenie ruchu turystycznego w polskich miastach. Z zaangażowaniem będziemy nadal rozwijać się w Polsce, oferując możliwie najniższe ceny i doskonałą jakość obsługi podczas lotów Wizz Air" - powiedział Stephen Jones, wiceprezes i dyrektor zarządzający Wizz Air Hungary. 

Zdjęcie: Jakub Przewięźlikowski 

Siatka połączeń z Gdańska 2019/2020 
Londyn-Luton, Londyn-Gatwick, Liverpool, Doncaster–Sheffield, Edynburg (19.12.2019), Wiedeń, Billund, Turku, Paryż-Beauvais, Kutaisi, Barcelona-El Prat, Eindhoven, Rejkiawik, Brema, Dortmund, Kolonia-Bonn, Hamburg, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Tromso, Bodo, Trondheim, Alesund, Bergen, Haugesund, Stavanger, Kristiansand, Molde (27.10.2019), Aberdeen, Sztokholm–Skavsta, Goeteborg, Malmo,  Kijów, Charków, Lwów, Odessa (2.11.2019), Bergamo, Bari (1.06.2020) (Wizz Air);
Londyn-Stansted, Manchester, Newcastle, Birmingham, Bristol, Leeds-Bradford, Aarhus, Ateny, Barcelona-Reus, Alicante, Dublin, Belfast, Cork, Malta, Oslo-Torp, Kraków, Wrocław,  Edynburg, Sztokholm–Skavsta, Vaxjo, Kijów, Odessa (29.10.2019), Bergamo, Piza, Kopenhaga (27.10.2019), Goeteborg (27.10.2019), Hamburg (27.10.2019) (Ryanair); 
Kopenhaga,  Oslo-Gardermoen, Sztokholm (SAS); Frankfurt, Monachium (Lufthansa); Amsterdam (KLM); Zurych (Swiss); Tel Awiw, Warszawa, Kraków (LOT); Helsinki (Finnair); Ryga (airBaltic); Dusseldorf (Eurowings) (27.10.2019); Helsinki, Oslo-Gardermoen, Bergen (27.10.2019)   (Norwegian); Berlin (easyJet). 

 

Kontakt