Gdańsk -1 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Wstrzymane loty do Ukrainy

  2022-02-28, 08:00

  Główne zdjęcie
  W związku z atakiem Rosji na Ukrainę, stanem wojennym w tym kraju i zamknięciem przestrzeni powietrznej dla lotnictwa cywilnego, linie lotnicze do odwołania nie będą latały do Ukrainy, także z Polski. 

  Zakaz lotów

  Z Gdańska nie są realizowane połączenia lotnicze przez linie lotnicze Wizz Air i Ryanair. Do odwołania nie będzie lotów do Lwowa, Kijowa, Charkowa, Odessy.

  „Z uwagi na bieżące wydarzenia na Ukrainie i zamknięcie przestrzeni powietrznej, Wizz Air z przykrością informuje naszych klientów, że linia lotnicza musi tymczasowo zawiesić wszystkie operacje lotnicze w kraju. Pasażerowie z rezerwacją lotów przylatujących lub odlatujących z Ukrainy mogą znaleźć więcej informacji na wizzair.com lub za pośrednictwem infolinii: 00380 893 202 532. Bezpieczeństwo naszych pasażerów i załogi pozostaje naszym priorytetem i mamy nadzieję, że sytuacja na Ukrainie wkrótce się poprawi”- głosi komunikat Wizz Air. 

  Pasażerów prosimy o kontakt z liniami lotniczymi. 

  Kwarantanna

  24 lutego w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, na którego mocy z obowiązku odbycia kwarantanny i okazania negatywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2 zwolnione będą osoby przekraczające granicę polsko-ukraińską w związku z konfliktem zbrojnym.

  Bądźmy solidarni z Ukrainą!

   

  Zobacz najnowsze