Gdańsk 14 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Z Gdańska do Amsterdamu i Eindhoven z testem na COVID 

  2020-12-28, 17:00

  Główne zdjęcie
  Linie lotnicze KLM ogłosiły, że od 29 grudnia każdy pasażer przed wejściem na pokład samolotu musi okazać negatywny wynik testu na koronawirusa. Podobne zasady będą także w innych liniach lotniczych.

  Z Gdańska do holenderskiej stolicy Amsterdamu samoloty linii KLM latają zazwyczaj dwa razy dziennie, przez 7 dni w tygodniu. Wizz Air realizuje natomiast połączenia do Eindhoven od dwóch do pięciu razy w tygodniu. 

  Wymóg posiadania testu RT-PCR (Laboratoryjny Test Molekularny PCR na COVID-19), wykonanego na maksimum 72 godziny przed przylotem do Holandii, dotyczy pasażerów wszystkich lotów na wszystkie holenderskie lotniska, także osób podróżujących w tranzycie. Wynik testu musi być napisany w językach angielskim, duńskim, francuskim, hiszpańskim lub niemieckim. 

  Nowe zasady nie dotyczą dzieci poniżej 13 roku życia, posiadaczy paszportów dyplomatycznych, studentów i pracowników z obszarów przygranicznych, osób pracujących przy transporcie towarów i innego niezbędnego personelu transportowego, personelu statków powietrznych, wycieczkowych i załóg promów podczas podróży w ramach wykonywania obowiązków służbowych. Testów nie muszą także okazywać podróżujący z państw uznanych przez władze Holandii za bezpieczne, ale obecnie jest to tylko Islandia.

  Obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu dotyczy podróżujących samolotem, ale także przekraczających granicę Holandii pociągiem, autokarem, statkiem czy promem. 

  W Holandii, oprócz obowiązkowego testu zalecana jest również 10-dniowa kwarantanna. Izolacja nie jest jednak bezwzględnym wymogiem formalnym, a jedynie rekomendacją ze strony lokalnych władz.

  Zobacz najnowsze