Gdańsk, 11OC

calendar_today 2019-06-26, 12:00 person

A A A

Z Gdańska do Molde, norweskiego miasta róż

Linie lotnicze Wizz Air przywracają połączenia z Gdańska do Molde. Samoloty zaczną latać na tej trasie 27 października 2019, wraz z wejściem w życie zimowego rozkładu połączeń.

https://www.molde.kommune.no/

Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły dzisiaj, że wznawiają połączenie Gdańsk – Molde w Norwegii. Loty z Gdańska będą się odbywać dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Bilety są już dostępne na wizzair.com. Można je kupić już od 39 złotych. Wizz Air latał na trasie Gdańsk- Molde od marca 2015 do marca 2018 r. 

“Mamy już w siatce połączeń z Gdańska 35 kierunków realizowanych przez Wizz Air. To dowód naszej ciągle rozwijającej się współpracy”- mówi Iwona Tomczyńska, kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Molde to będzie dziesiąte miasto w Norwegii, do którego będzie można polecieć bezpośrednio z Gdańska. Mamy połączenia też do Oslo, Bodo, Tromso, Trondheim, Alesund, Bergen, Haugesund, Stavanger i Kristiansand. 
Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedziała: “Cieszymy się z dodania atrakcyjnych tras do wciąż rozwijającej się siatki połączeń z Polski. Trasa z Gdańska do Molde podkreślają nasze zaangażowanie w działalność w Polsce, aby naszym klientom oferować coraz więcej niskokosztowych możliwości podróżowania”.

Norweskie Molde reklamuje się jako miasto róż. Rosną one w bardzo wielu odmianach  w mieście i okolicach. Ta kraina norweskich fiordów kusi atrakcjami natury. To świetne miejsce wakacyjne wypady i narty zimą. 

Lotnisko Molde jest oddalone od centrum miasta tylko 6 kilometrów. 

 

Kontakt