Gdańsk 17 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Z Wizz Air na słoneczne południe i na daleką północ Europy

  2021-06-03, 13:30

  Główne zdjęcie

  Malaga

  Linia lotnicza zapowiedziała, że od lipca będzie latała z Gdańska do hiszpańskiej Malagi, a od października do norweskiego Narwiku. 

  Wizz Air wystartuje z lotami na południe Hiszpanii, do popularnego i pięknego kurortu Malaga, 17 lipca. Będzie latał dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Bilety są od dzisiaj w sprzedaży, o wartości od 139 złotych w jedną stronę. 

  Malaga to drugie co do wielkości po Sewilli miasto regionu Andaluzja. Kurort jest położony nad Morzem Śródziemnym. To stolica hiszpańskiego wybrzeża słońca Costa del Sol. Miasto ma aż 16 plaż. To miejsce urodzin takich gwiazd jak malarz Pablo Picasso i aktor Antonio Banderas. 

  Jesienią z Gdańska uruchomione zostaną połączenia Wizz Air do Narwiku. Początek lotów 1 października, będą realizowane w poniedziałki i piątki, w cenie od 109 złotych za bilet w jedną stronę. 

  Narwik to miasto o charakterze portowym. Położone jest około 240 kilometrów za kołem polarnym nad Morzem Norweskim. Można odwiedzić Muzeum Ruchu Oporu z czasów II wojny światowej prowadzone przez Norweski Czerwony Krzyż. Narwik to miejsce związane z Polakami. Jest tam pomnik polskich marynarzy z ORP Grom, którzy zginęli w Bitwie o Narwik w 1940 roku. 

  "Siatka połączeń Wizz Air z Polski poszerza się o dwa kolejne kierunki. Połączenia z Gdańska do Malagi i Narwiku to jeszcze więcej możliwości niskokosztowych podróży z Wizz. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci z Polski docenią możliwość odwiedzenia zarówno piaszczystych plaż Hiszpanii jak i malowniczych norweskich fjordów. Dzięki wdrożonym procedurom, pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo podczas podróży z Wizz Air. Nasza polska załoga z uśmiechem powita Państwa na pokładach samolotów Wizz" - powiedziała Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

  Zobacz najnowsze