Gdańsk 6 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • Change languageSprache ändernизменить языкZmień język

  Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii przedłużony

  2021-01-05, 18:30

  Główne zdjęcie
  Polski rząd zdecydował, że loty z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej nie będę możliwe jeszcze przez co najmniej kolejny tydzień. Ma to związek z nową, bardziej zaraźliwą odmianą koronawirusa, która w dużej skali jest obecna na wyspach.

  Ukazało się nowe Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Wynika z niego, że wprowadza się zakaz wykonywania na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. 

  Zakazu tego nie stosuje się do statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe: 
  1) na zlecenie Prezesa Rady Ministrów; 
  2) za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego; 
  3) o których mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze; 
  4) realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z dnia 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium (Dz. U. z 2018 r. poz. 2110) realizujących zadania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej; 
  5) wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie. 

  Nowe rozporządzenie ma obowiązywać do 13 stycznia (do godziny 24.00). Rozporządzenie TUTAJ

  Zakaz oznacza, że w praktyce nie odbywają się loty pasażerskie z Wielkiej Brytanii do Polski. Linie lotnicze organizują natomiast niektóre połączenia do Zjednoczonego Królestwa z pasażerami na pokładach. Informacji na temat ewentualnych połączeń prosimy szukać na stronach przewoźników. 

  Zobacz najnowsze