Gdańsk, 11OC

calendar_today 2019-11-18, 13:50 person

A A A

Załoga lotniska ze Szlachetną Paczką dla rodziny ze Straszyna

Już po raz trzeci pracownicy Portu Lotniczego Gdańsk angażują się w pomoc potrzebującym i gromadzą pieniądze oraz prezenty w ramach popularnej akcji charytatywnej. Finał Szlachetnej Paczki 7 i 8 grudnia.

W tym roku postanowiliśmy pomóc rodzinie Pani Katarzyny. Kobieta sama wychowuje 4-letniego Ignacego i 6-letnią Jagodę. Trudną sytuację rodziny pogłębiła choroba nowotworowa dziewczynki. Jagoda jest po operacji guza mózgu, a teraz przyjmuje prawdopodobnie ostatnią dawkę chemioterapii. Ze względu na chorobę córki i trudną sytuację rodziny, Pani Katarzyna musiała zrezygnować z pracy. Na szczęście na co dzień może liczyć na pomoc swojej rodziny. Ma także nadzieję, że Jagoda pójdzie od września do szkoły, Ignacy będzie chodził do przedszkola, a ona sama podejmie pracę. Zanim to nastąpi, potrzebuje naszej pomocy.

Pracownicy Portu Lotniczego Gdańsk zorganizowali zbiórki Szlachetnych Paczek już dwukrotnie. Pomogliśmy rodzinom Pani Doroty i Pani Róży. 

Szlachetna Paczka to rozwijany od 2001 roku ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Opiera się na pracy kilkunastu tysięcy wolontariuszy w całej Polsce. Zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. 

Kontakt