Gdańsk 1 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Zapraszamy na nocny Duathlon Airport Gdańsk 

  2022-02-02, 13:00

  Główne zdjęcie

  Fot: domety.pl

  W nocy z 21 na 22 maja 2022 na gdańskim lotnisku odbędzie się wyjątkowa impreza sportowa dla kolarzy i biegaczy. To pierwsze takie wydarzenie na polskim lotnisku. VIDEO

  Zawody zostaną rozegrane na drogach startowej i kołowania samolotów w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Rywalizacja duthlonowa odbędzie się na dystansie sprinterskim: 5 kilometrów biegu, następnie 15 kilometrów jazdy na rowerze i 2,5 kilometrów biegu. To będzie start na pięcio kilometrowej pętli rowerowej i 2,5 kilometrowej pętli biegowej. Zawody zaczną się po 1.00 w nocy, po ostatniej operacji lotniczej, a zakończą pewnie około 3.00. 

  W piątek 4 lutego w południe zostaną uruchomione zapisy na duathlon. Szczegóły na stronie domety.pl

  Oferta skierowana jest do zawodników indywidualnych, ale także dwuosobowych sztafet. Zawodnicy startujący w parach podzielą start na dyscypliny. Jedna osoba pobiegnie dwukrotnie, najpierw otwierający rywalizację dystans 5c kilometrów, a następnie, po przejechaniu przez partnera 15 km na rowerze, jeszcze 2,5 km na zakończenie zawodów.

  Duathlon zostanie rozegrany nocą, dlatego Organizatorzy szczególną wagę przykładają do bezpieczeństwa. Wprawdzie pas startowy i droga kołowania będą oświetlone, to jednak każdy kolarz będzie musiał wyposażyć swój rower w lampkę. 

  Abasadorem zawodów jest Jakub Ruciński, sopocianin, znakomity kolarz, jeden z najlepszych triathlonistów i duathlonistów w Polsce w Agegruop M40. Zaprasza do rywalizacji wszystkich bez względu na poziom wytrenowania. 

  Zobacz rozmowę Tomasza Galińskiego z Jakubem Rucińskim i Tomaszem Kloskowskim Prezesem Portu Lotniczego Gdańsk TUTAJ

  Imprezę będzie można śledzić na stronie gdansk.pl i domety.pl. 

  Wystartuj i wyląduj na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. To nie będzie jednak podróż lotnicza, to będzie wielka przygoda, którą przeżyjesz na ziemi. 

  Port Lotniczy Gdańsk jest partnerem duathlonu, podobnie Miasto Gdańsk, a jego organizatorem Host of Events. 

   

  Zobacz najnowsze