Gdańsk 2 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Zmiany w kursowaniu autobusów na lotnisko

  2020-10-14, 16:00

  Główne zdjęcie
  Autobusy linii 169 nie będą już dojeżdżały do portu lotniczego, pozostaną natomiast połączenia linii 210. 

  Zmiany zaczną obowiązywać od soboty 17 października. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, wynikają one ze zmniejszonego zainteresowania pasażerów, racjonalizowania sieci komunikacyjnej związanej z pandemią COVID-19 i niskiej frekwencji w pojazdach.
   
  Autobusy linii 210 będą od soboty kursować nie z Traktu Świętego Wojciecha na gdańskiej Oruni, a  z Dworca Głównego. Nieznacznej zmianie ulegnie trasa w Śródmieściu. Pojazdy powinny szybciej dojeżdżać z Dworca Głównego do Portu Lotniczego Gdańsk. ZTM zapewnia, że więcej autobusów linii 210 niż dotychczas będzie kursowało przez lotnisko do Osowej. 
   
  Natomiast nie dojadą już do Portu Lotniczego autobusy linii 169. Będą kursowały, w obu kierunkach,  wyłącznie na odcinku Oliwa – Osowa. 
   
  Nowe rozkłady znajdziesz TUTAJ 
   
  Zmianie ulegnie kursowanie linii nocnej N3. Nie będzie kursu o godzinie 23.07 z Portu Lotniczego do Wrzeszcza. Pasażerowie będą mogli skorzystać z autobusu linii 210, który w dni powszednie odjeżdża z lotniska o 23.11 (w niedzielę i święta o 23.06), dojechać do przystanku Potokowa przy rondzie de La Salle i tam przesiąść się w autobus linii 136  w kierunku Galerii Bałtyckiej (odjazd o 23.26 we wszystkie dni tygodnia).  
    


  Źródło: ZTM Gdańsk 

  Zobacz najnowsze