Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy
f02418e4468be2380759d7e7bc9942

Zaczynamy projektowanie nowej płyty postojowej dla samolotów 

Port Lotniczy Gdańsk zawarł umowę z projektantem nowej płyty, firmą WLC Inżynierowie. 

Zlecenie dotyczy kompleksowego wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę płyty postojowej samolotów PPS4/4A. 

Umowę podpisali Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk oraz Maciej Lewandowski prezes i Tomasz Cyganik członek zarządu WLC Inżynierowie.

Od lewej: Tomasz Kloskowski, Tomasz Cyganik, Maciej Lewandowski

Nowa płyta postojowa będzie zawierała 15 nowych stanowisk dla samolotów. Docelowo będziemy ich mieli 45. W ramach inwestycji powstaną także trzy nowe stanowiska do odladzania maszyn oraz część drogi kołowania samolotów prowadząca bezpośrednio do progu 11. Inwestycja wpłynie na zwiększenie przepustowości i poprawę pracy lotniska. Planujemy, że zostanie zrealizowana na przełomie 2028/2029, kosztem 105 milionów złotych. 

Firma WLC Inżynierowie ma 14 miesięcy na wykonanie projektu wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Port planuje rozpisać przetarg na wybór wykonawcy pod koniec 2026 roku. 

WLC Inżynierowie to firma z wieloletnim doświadczeniem w wielu branżach. Projektowała m.in. budowę i przebudowę dróg kołowania i płyty postojowej na lotnisku we Wrocławiu, wykonywała także dokumentację hangarów obsługi samolotów w Berlinie i Wrocławiu. 

Udostępnij: