Gdańsk 19 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  British Airways z Gdańska na Heathrow. To nasz duży sukces!

  2021-04-27, 13:30

  Główne zdjęcie
  Brytyjskie Linie Lotnicze poinformowały, że od lipca uruchamiają regularne połączenia na trasie Gdańsk-Londyn, po raz pierwszy na lotnisko Heathrow, największe lotnisko Europy.

  Loty z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy do Londynu wystartują 2 lipca i będą realizowane do 26 września 2021 trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele. 

  „Pojawienie się British Airways w Gdańsku to bardzo duży sukces. Cieszymy się z obecności tego największego brytyjskiego towarzystwa lotniczego, jednego z największych w świecie. Uruchomienie regularnych lotów na londyńskie lotnisko Heathrow, ogromny hub przesiadkowy, to szansa dla naszych pasażerów na wiele lotów międzynarodowych i międzykontynentalnych. Liczymy także na to, że brytyjscy turyści teraz jeszcze chętniej będą odwiedzać Gdańsk i Pomorze. To także wydarzenie ważne dla branży morskiej, która wysyła swoich pracowników do portów na całym świecie. To ponadto szansa na rozwój kontaktów biznesowych w wielu innych sektorach” – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. 

  „Wspaniale jest uruchamiać nowe trasy, słuchając naszych klientów i oceniając, dokąd chcą podróżować. Wiemy, że ten nowy kierunek będzie popularny wśród osób odwiedzających przyjaciół i krewnych. To połączenie zaoferuje także wspaniałe wycieczki do Gdańska w bardzo dobrym czasie, bo odloty będą tuż przed weekendem, a powroty w niedzielę” – powiedział Neil Chernoff, dyrektor ds. Siatki Połączeń i Sojuszy British Airways. 


  Nowe połączenie British Airways to pierwsze połączenie Gdańska z lotniskiem Heathrow. Brytyjski przewoźnik wraca do Gdańska po 20 latach, bo od kwietnia 1998 do października 2001 roku latał do Londynu, ale na lotnisko Gatwick. Pasażerowie mogą już dokonywać rezerwacji lotów za pośrednictwem strony ba.com. Na trasie z Gdańska do Londynu będą latać samoloty British Airways typu Airbus 320, z 180 miejscami pasażerskimi na pokładzie. 


  Źródło: britishairways.com

  Lotnisko Heathrow mieści się tylko 24 kilometry od centrum Londynu i jest świetnie skomunikowane z miastem. Port ma pięć terminali, w tym cztery pasażerskie i dwa pasy startowe. W czasach przed pandemią koronawirusa obsługiwał ponad 80 milionów pasażerów rocznie. Na Heathrow lata około 90 przewoźników i oferują regularne połączenia z ponad 90 krajami świata. Przez lotnisko Heathrow polscy pasażerowie będą mogli polecieć m.in. do Stanów Zjednoczonych, Australii i Azji, na Bliski Wschód, ale także na Karaiby, Malediwy czy Seszele.   Źródło:heathrow.com

  Z Gdańska można w 2021 roku polecieć do Londynu: na Heathrow z British Airways, na lotnisko Stansted z Ryanair-em, a z Wizz Air-em na Londyn-Gatwick i Londyn-Luton. 


  W 2021 roku Port Lotniczy Gdańsk ma w swojej siatce w sumie 86 połączeń, do 21 państw (w tym do Polski), na 71 lotnisk, realizowanych przez 11 przewoźników.  

  Siatka połączeń z Gdańska 2021 
  British Airways Londyn-Heathrow;
  KLM Amsterdam;
  SAS Kopenhaga;
  Lufthansa: Frankfurt, Monachium;
  SWISS Zurych;
  Ryanair: Aarhus, Alicante, Barcelona-Reus, Belfast, Billund, Birmingham, Bristol, Burgas, Chania/Kreta, Dublin, Edynburg, Goteborg, Hamburg, Kopenhaga, Kijów-Boryspol, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Newcastle, Odessa, Oslo-Torp, Pafos, Piza, Santorini, Sztokholm-Skavsta, Vaxjo, Wrocław, Zadar; 
  Wizz Air: Aberdeen, Alesund, Baracelona El-Prat, Bergen, Billund, Bodo, Burgas, Charków, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Heraklion/Kreta, Goteborg, Edynburg, Eindhoven, Hamburg, Haugesung, Kolonia-Bonn, Kijów-Żulany, Kristiansand, Kutaisi, Larnaka, Liverpool, Londyn-Gatwick, Londyn-Luton, Lwów, Malmo, Mediolan-Bergamo, Molde, Mykonos, Odessa, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Santorini, Split, Stavanger, Skelleftea, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku; 
  LOT: Burgas, Kraków, Rzeszów, Warszawa;
  SkyUp Kijów-Boryspol; 
  Eurowings Dusseldorf; 
  Finnair Helsinki. 

  Zobacz najnowsze