Gdańsk 14 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  25 milionów pasażerów Wizz Air w Gdańsku

  2023-07-28, 14:00

  Główne zdjęcie

  © Kamil Cisoń PLG

  Za nami 19 lat owocnej współpracy. Przed nami kolejne sukcesy i rekordy!

  Linia lotnicza Wizz Air i Port Lotniczy Gdańsk, razem świętowały przewiezienie 25 milionów pasażerów. To wyjątkowe wydarzenie jest wyrazem zaangażowania linii Wizz Air w rozwój lotnictwa w regionie, a także zapewnienie niskokosztowych taryf pasażerom. 

  25 milionowa pasażerka przyleciała dziś do Gdańska z Londyn-Luton. 

  “Cieszymy się, że możemy dziś w Gdańsku celebrować 25 milionów obsłużonych pasażerów linii lotniczej Wizz Air, naszego kluczowego przewoźnika. Wiele zmieniło się od 2004 roku, kiedy Wizz Air uruchomił swoje pierwsze połączenie z Gdańska do Londynu-Luton. Dziś, po 19 latach, dzięki naszej współpracy możemy zaproponować naszym pasażerom bogatą siatkę połączeń. Wspólnie dążymy do realizacji coraz to nowych celów, dzięki czemu zarówno linia lotnicza Wizz Air jak i Port Lotniczy Gdańsk mogą pochwalić się dynamicznym rozwojem. Mam nadzieję, że nasza współpraca w dalszym ciągu będzie tak owocna jak do tej pory” – powiedział  Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

  „Jesteśmy dumni, że osiągnęliśmy ten historyczny kamień milowy, jakim jest przewiezienie 25 milionów pasażerów na lotnisku w Gdańsku. Jest to dowód zaufania i lojalności, jakimi nasi pasażerowie obdarzyli WIZZ przez lata. Niezmiennie staramy się oferować najniższe ceny, doskonałą obsługę i rozbudowaną siatkę miejsc docelowych, aby zaspokoić wszelkie potrzeby naszych klientów” – podkreśliła Zsuzsa Trubek menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air. 

  Od rozpoczęcia działalności w Porcie Lotniczym Gdańsk w 2004 roku, Wizz Air mocno ugruntował swoją bazę, posiadając obecnie 7 samolotów typu Airbus i jest obecnie kluczowym graczem na rynku, łącząc pasażerów z 35 miejscami docelowymi w 17 krajach. Pasażerowie mają możliwość podróżowania z Gdańska między innymi do takich miejsc jak: Alicante, Kopenhaga, Kutaisi, Larnaka, Malaga, Oslo, Rejkiawik, Split, Teneryfa, Tirana i wiele innych. Koncentracja przewoźnika na zadowoleniu klienta w połączeniu z jego stale rosnącą siatką połączeń przyczyniła się do tego niezwykłego osiągnięcia.

  Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, położony w północnej Polsce, jest kluczowym portem lotniczym dla bazy Wizz Air i jej działalności. W wyniku stałego rozwoju linii i wprowadzania nowych tras, liczba przewożonych pasażerów sukcesywnie wzrastała na przestrzeni lat. To niezwykłe osiągnięcie jest dowodem na niesłabnącą popularność Wizz Air i duży popyt na niskokosztowe loty do i z Gdańska.

  Sukces Wizz Air w Gdańsku jest częścią strategii rozwoju połączeń lotniczych i stymulowania turystyki w regionie. Konsekwentnie rozwijając siatkę Wizz Air i inwestując w nowoczesną flotę, linia lotnicza zamierza dalej wzmacniać pozycję Portu Lotniczego Gdańsk jako bramy dla podróżnych poszukujących niskokosztowych opcji podróżowania po Europie. 

  Siatka Wizz Air z Gdańska 2023/2024
  Aberdeen, Alesund, Alicante, Barcelona El-Prat, Bergen, Burgas, Dortmund, Edynburg, Eindhoven, Goteborg, Hamburg, Haugesund, Heraklion/Kreta, Kolonia-Bonn, Kopenhaga, Kutaisi, Larnaka, Leeds-Bradford, Liverpool, Londyn-Luton, Malaga, Malmo, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Split, Stavanger, Sztokholm-Skavsta, Teneryfa, Tirana, Tromso, Trondheim, Turku, Werona. 

   

  Zobacz najnowsze