Gdańsk 6 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Nowy hangar dla lotnictwa General Aviation na gdańskim lotnisku 

  2022-10-17, 10:00

  Główne zdjęcie

  © Krzysztof Zalewski

  To świetna baza dla 20 samolotów, ich pilotów i super komfortowe miejsce dla pasażerów.

  Nowy hangar został wybudowany przez inwestora, Spółkę General Aviation Airbase Sp. z o.o wraz z Portem Lotniczym Gdańsk w związku z rosnącymi potrzebami lotnictwa ogólnego i biznesowego oraz perspektywą dalszego rozwoju tych gałęzi lotnictwa w Polsce.

  Obiekt ma powierzchnię 4000 metrów kwadratowych. W jego wyposażeniu zadbano o każdy najdrobniejszy szczegół, wliczając w to komfortowe miejsce do oczekiwania na lot dla pasażerów. Salonik wyposażony jest w panoramiczne okna pozwalające osobom oczekującym na lot oglądanie płyty lotniska i startujących samolotów.  Jest także przestrzeń socjalna dla załóg umożliwiająca przygotowanie do lotu. Hangar wyposażono w nowoczesny sprzęt do holowania i obsługi statków powietrznych.

  Klienci mogą skorzystać z dedykowanej obsługi naziemnej, w tym transportu załóg i pasażerów komfortowym samochodem elektrycznym. Port Lotniczy Gdańsk wybudował płytę postojową, drogę kołowania oraz drogę techniczną dla samolotów. Wszystkie inwestycje zostały zrealizowane w standardzie wymagań dla infrastruktury użytkowanej w warunkach ILS kat. III B wraz z odpowiednią instalacją elektryczną i oświetleniem nawigacyjnym.  

   

  Oddajemy właścicielom samolotów nowoczesny obiekt wraz z otoczeniem do ich użytku operacyjnego. To jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce, który był bardzo oczekiwany przez naszych klientów. Uważamy, że po pandemii prywatne samoloty są uzupełnieniem oferty dla podróży biznesowych i turystycznych. Liczymy na rozwój ruchu general aviation na naszym lotnisku. 

  Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy

   

  Nowoczesna infrastruktura dla lotnictwa General Aviation to podążanie za trendami oraz oczekiwaniami właścicieli statków powietrznych, załóg i pasażerów. Gdańsk ma ogromny potencjał dla rozwoju lotnictwa biznesowego, a my zapewniamy temu odpowiednie zaplecze.  

  Anna Fiedoruk członek zarządu General Aviation Airbase

   

  Budowa hangaru i infrastruktury znajdującej się w jego otoczeniu trwała 2 lata. Korzystanie z obiektu możliwe jest po wcześniejszym zgłoszeniu na adres mailowy GAA@airbase.aero lub telefonicznie pod numerem telefonu +48 885 398 855.  Szczegółowe informacje można znaleźć także na www.airbase.aero