Gdańsk 9 °C
  • Pomoc dla niepełnosprawnych
  • kontrast Kontrast
    Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

Port Lotniczy Gdansk im. Lecha Wałęsy po raz czwarty z rzędu i piąty w historii zdobył złoty medal w

2004-05-15, 00:00

Ósma edycja Mistrzostw została rozegrana 15 maja 2004 roku w Hali Olivia w Gdańsku. Drużyna składająca się z pracowników Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy wygrała turniej zdecydowanie.

W ćwierćfinale pokonała Port Lotniczy Zielona Góra aż 6:0, a w półfinale rozgromiła Port Lotniczy Szczecin 7:0. W finałowym spotkaniu z Portem Lotniczym Rzeszów, doskonałą formę udowodnił Tomasz Broner, który zdobył trzy gole, a zwycięstwo przypieczętował Adam Skonieczny.

W całym turnieju Tomasz Broner zdobył 12 bramek zdobywając tytuł króla strzelców (podobnie jak rok temu). Wynik meczu finałowego może wskazywać, że zwycięstwo przyszło gdańszczanom łatwiej niż w poprzednich latach, ale do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. Dopiero druga połowa przyniosła ostateczne rozstrzygniecie.

O wiele bardziej dramatycznie przebiegała walka drugiego z finalistów. Jeden z faworytów turnieju - Port Lotniczy Katowice, w półfinale wygrywając już 2:0 z drużyną Portu Lotniczego Rzeszów ostatecznie w regulaminowym czasie zremisował 2:2 i o wyniku meczu zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się rzeszowianie awansując tym samym do finału.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw wybrano Franciszka Budnika z Poznania, a bramkarzem Janusza Bułasia z Rzeszowa.

Port Lotniczy Gdansk im. Lecha Wałęsy wystąpił w składzie: Sławomir Olszewski, Radosław Podhorecki (bramkarze), Tomasz Broner, Marek Cirkowski, Sebastian Letniowski, Tomasz Kloskowski, Piotr Kopysiewicz, Łukasz Kunowski, Sławomir Kurowski, Krzysztof Rybak, Adam Skonieczny, Andrzej Witkowski.

Końcowa klasyfikacja drużyn biorących udział w VIII Mistrzostwach Polski Portów Lotniczych w Piłce Nożnej Halowej 2002: 1. GDAŃSK 2. RZESZÓW 3. KATOWICE 4. SZCZECIN 5. KRAKÓW 6. WARSZAWA 7. POZNAŃ 8. ZIELONA GÓRA 9. BYDGOSZCZ 10. ŁÓDZ 11. WROCŁAW