Gdańsk 4 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Skywayrun Airport Gdańsk 2023

  2023-05-19, 11:00

  Główne zdjęcie
  Nocny bieg po lotnisku. Start zawodów w sobotę 20/21 maja. 

  To już czwarta edycja nocnego biegu na 5 kilometrów po drodze startowej Portu Lotniczego Gdańsk. Czekamy na około 3000 biegaczy.

  Zapraszamy uczestników biegu i osoby towarzyszące do terminalu Portu Lotniczego w sobotę już od godzony 20.30. Będzie czekało na Was wiele atrakcji. Przygotowali je sponsorzy i partnerzy wydarzenia. A są nimi Lagardere Travel Retail Polska, Welcome Airport Services, Zdrofit, Hotel Hampton by Hilton, Interparking Polska i Nata. Organizatorem Skywarun jest agencja Monster Event, a partnerem głównym Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

  Partnerzy ufundowali także nagrody dla zwycięzców biegu. Wyróżnieni zostaną najlepsi biegacze w kategoriach wiekowych do lat 29, 39, 49, 59 i 60 plus dla kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach Open Kobiet i Open Mężczyzn. 

  Start biegu zaplanowaliśmy na godzinę 01.00 w nocy, bo bieg odbywa się na działającym lotnisku, a jego rozpoczęcie nastąpi dopiero po lądowaniu ostatniego samolotu. Trasa będzie poprowadzona drogą startową i drogami kołowania. Przed startem zawodnicy przejdą odprawę i kontrolę bezpieczeństwa, tak jakby byli pasażerami, z dokumentem tożsamości i imienną kartą pokładową.
    
  BIURO ZAWODÓW 
  Biuro zawodów będzie się mieściło w terminalu T2 Portu Lotniczego Gdańsk, przy ulicy Słowackiego 210 A. 

  Biuro zawodów będzie czynne: 
  19 maja 2023 r. (piątek) 14.00 – 21.00 (dla pierwszych 50 osób maskotka Portu Lotniczego Airnest) 
  20 maja 2023 r. (sobota) 11.00 – 19.00 (dla pierwszych 50 osób Airnest) 

  UWAGA! Bezpośrednio przed biegiem pakiety nie będą wydawane. Nie czekajcie z odebraniem pakietu na ostatnią chwilę, zróbcie to jak najwcześniej! 

  ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH 
  Po wejściu do budynku terminalu T2 kierujcie się w prawą stronę. Biuro zawodów będzie oznaczone flagami Skywayrun.

  Do weryfikacji podchodźcie z dokumentem tożsamości oraz z pobranym wcześniej, podpisanym oświadczeniem uczestnika. Oświadczenie do pobrania TUTAJ

  Obsługa po weryfikacji zwróci Wam oświadczenie, z którym przechodzicie dalej.

  Etap drugi, to odbiór koperty z numerem startowym. W kopercie znajdziecie także Boarding Pass, kartę, którą musicie mieć przy sobie wraz z dokumentem tożsamości podczas przejścia do strefy start/meta w dniu biegu. Sprawdźcie koniecznie, czy na karcie znajduje się Wasze nazwisko. W kopercie będzie też bilet parkingowy wielokrotnego użytku, na który wyjedziecie z parkingu w dniu, w którym odbierzecie pakiet startowy oraz wykorzystacie go ponownie do wyjazdu po ukończeniu biegu.

  Trzeci etap, to odbiór koszulki i plecakoworka, tutaj oddajecie swoje wcześniej zweryfikowane oświadczenie. 

  Jeśli jesteś osobą, która nie ma ukończonych 18 lat, musisz mieć ze sobą dodatkowo pisemną zgodę opiekuna prawnego: TUTAJ

  Jeśli chciałbyś odebrać pakiet w czyimś imieniu, musisz posiadać podpisane upoważnienie uczestnika biegu: TUTAJ 

  DOJAZD I PARKING PODCZAS ODBIORU PAKIETU
  W dniach działania biura zawodów na teren lotniska możesz dojechać samochodem lub komunikacją miejską. Jeśli przyjedziesz samochodem i będziesz chciał zaparkować na terenie parkingów lotniskowych, powinieneś pobrać bilet wjazdowy. W pakiecie startowym otrzymasz bilet wielokrotnego użytku, na który bezpłatnie wyjedziesz z parkingu lotniskowego, nie musisz się śpieszyć masz nieograniczony czas na parkowanie.

  DOJAZD I PARKING W DNIU BIEGU
  Organizator udostępni bezpłatne parkingi dla uczestników przed terminalem lotniska. Nie gwarantuje jednak każdemu wolnego miejsca. Liczba miejsc postojowych jest bowiem bardzo ograniczona i zależy od natężenia ruchu lotniczego w danym dniu. 

  W pakiecie otrzymałeś bilet wielokrotnego użytku, możesz z niego skorzystać również w dniu biegu, wjeżdżając i wyjeżdżając. Jeśli jednak zdarzy Ci się go zapomnieć, to przy wjeździe na parking lotniskowy w dniu biegu po prostu pobierz bilet. Po biegu wszystkie szlabany będą otwarte, więc nie będziesz musiał martwić się o koszty.

  Plan parkingu: TUTAJ 

  Ze względu na ograniczone możliwości przepustowości parkingów, zalecamy łączenie się w większe grupy i wspólny przyjazd na bieg. Organizator nie gwarantuje dostępności parkingów dla wszystkich uczestników.

  Zapraszamy do specjalnej grupy Fb „Zabierz Biegacza” TUTAJ

  DEPOZYT

  Na terenie terminalu T2 będzie depozyt na drobne rzeczy. Będzie on zlokalizowany po stronie ogólnodostępnej, przed odprawą i kontrolą bezpieczeństwa. W depozycie będą dostępne specjalne worki.

  OSOBY TOWARZYSZĄCE
  Osoby towarzyszące, które przyjadą na bieg, będą mogły przebywać po stronie ogólnodostępnej w terminalu T2, tam nasi partnerzy przygotują ciekawe atrakcje na scenie. Będzie można również zobaczyć transmisję biegu, którą wyświetlimy na dużym telebimie.

  ODPRAWA BEZPIECZEŃSTWA DO STREFY START/META
  Do strefy startowej mogą wejść tylko zweryfikowani uczestnicy biegu. Aby się do niej dostać, muszą przejść kontrolę bezpieczeństwa. Podczas kontroli trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości oraz Boarding Pass, który będzie w pakiecie. Każdy uczestnik musi mieć na sobie koszulkę, którą otrzyma w pakiecie. Numer startowy powinien być przypięty z przodu koszulki za pomocą agrafek.Swój numer startowy znajdziesz na liście startowej: TUTAJ

  Godziny odpraw i kontroli bezpieczeństwa dla poszczególnych numerów startowych:
  22.00 – 22.40 numery 0001 - 1000
  22.40 – 23.20 numery 1001 - 2000
  23.20 – 24.00 numery 2001 – 3000

  Nie stawienie się do kontroli o wyznaczonej godzinie spowoduje cofnięcie uczestnika, który zostanie odprawiony po ostatniej turze odpraw, jeśli czas na to pozwoli.

  Informację na temat przedmiotów zabronionych, których nie można wnieść do strefy zastrzeżonej znajdziecie: TUTAJ

  STREFA OCZEKIWANIA NA BIEG
  Uczestnicy biegu po kontroli bezpieczeństwa będą przebywali w strefie zastrzeżonej lotniska, w terminalu pasażerskim, to właśnie to miejsce, gdzie zazwyczaj czekasz na przejście przez gate’y do samolotów. Około godziny 00.30 wszyscy uczestnicy będą mogli przejść na płytę lotniska, do strefy startowej, gdzie odbędzie się rozgrzewka.

  Start biegu zaplanowany jest około godziny 1.00 w nocy. Należy wziąć pod uwagę, że bieg odbywa się na czynnym lotnisku. Opóźnienia mogą się zdarzyć niezależnie od organizatora.

  BIEG
  Bieg odbywa się po drodze startowej lotniska. Pamiętajcie, że bezpieczeństwo jest tutaj priorytetem, nie zostawiajcie na drodze startowej żadnych przedmiotów.

  Limit czasu na pokonanie trasy to 50 minut.

  Jeśli podczas rejestracji podałeś nam swój numer telefonu, po biegu otrzymasz SMS ze swoim wynikiem. 

  WODA i MEDAL PO BIEGU
  Każdy uczestnik po biegu otrzyma butelkę wody, która dla biegaczy będzie dostępna w strefie mety. Pamiętajcie, że bezpieczeństwo w Porcie Lotniczym Gdańsk to priorytet, jeśli Twoja butelka będzie już pusta, wyrzuć ją do kosza na śmieci. 

  Po ukończonym biegu każdy uczestnik otrzyma również pamiątkowy medal.

  Pamiętajcie, że biegamy po czynnym lotnisku. Po skończonym biegu musimy szybko opuścić strefę startu i mety. Odbierz wodę, medal i kieruj się w stronę wyjścia. Wszystkich wskazówek udzieli Ci obsługa.

  Nad Waszym bezpieczeństwem będzie czuwać Służba Ochrony Lotniska przy wsparciu profesjonalnej agencji ochrony oraz wykwalifikowane zabezpieczenie medyczne.
   

  Zobacz najnowsze