Gdańsk, 20OC

calendar_today 2019-09-27, 15:06 person

A A A

Spragniony? Napij się wody ze źródła!

Na gdańskim lotnisku pojawiło się tzw. poidełko czyli źródło, z którego można sobie nalać i napić się dobrej gdańskiej wody, bezpośrednio z kranu i za darmo. To inicjatywa Portu Lotniczego Gdańsk i Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo – Kanalizacyjnej.

Podążając za wymogami ekologii, ale przede wszystkim za potrzebami naszych pasażerów, uruchomiliśmy na gdańskim lotnisku źródło wody do picia. Każdy, kto odlatuje z Gdańska i ma na to ochotę, może się napić wody ze źródła, może ją także nalać do swojego kubka lub bidonu. 

Mewa i Rurek, maskotki GIWK i Portu Lotniczego Gdańsk namawiali dziś pasażerów do korzystania ze zdroju. 

      
Nie ma wątpliwości, że woda jest dobra, czysta i zdatna do picia, jak w całym Gdańsku. Źródło wybudowaliśmy razem z Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo – Kanalizacyjną. A wodę dostarcza i gwarantuje jej wysoką jakość Saur Neptun Gdańsk. 

„Odpowiadamy na zapotrzebowanie naszych klientów, chcemy by mieli wybór, czy kupić napoje butelkowane, w tym także wodę, czy nalać ją sobie do bidonu. Popularyzujemy picie wody z kranu. Ważny jest też dla nas proces ograniczania zużycia plastiku. Równocześnie wraz z naszymi kontrahentami nadal namawiamy do kupowania napojów w sieci sklepów, restauracji i kawiarni, zarówno w strefie ogólnodostępnej jak i strefie odlotów gdańskiego lotniska” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk. Zdrój z wodą do picia w Porcie Lotniczym znajduje się w strefie odlotów, za odprawą bezpieczeństwa, niedaleko placu zabaw dla dzieci, McDonald’s i Executive Lounge.Po uruchomieniu punktu na lotnisku, Gdańsk ma już 31 zdrojów wodnych w miejscach publicznych. Zdroje są m.in. przy Targu Rybnym, na rogu Szerokiej i Przędzalniczej, w Parku Świętopełka, na Placu Dominikańskim oraz w pasie nadmorskim. „W przyszłym roku planujemy budowę kolejnych kilkunastu zdrojów, których lokalizacje zostały wytypowane wspólnie z radami dzielnic” – mówi Jacek Skarbek prezes zarządu GIWK. To jedna z inicjatyw, która w znaczny sposób pozwala ograniczać używanie plastikowych butelek w mieście.


Źródło: GIWK

Kontakt