Gdańsk -1 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Z Gdańska na wybrzeże Morza Czarnego regularnie z Ryanairem

  2019-12-20, 07:00

  Główne zdjęcie

  © Źródło:https://www.facebook.com/BurgasCity/

  Linia lotnicza Ryanair ogłosiła, że latem 2020 roku będzie latać z Gdańska do bułgarskiego Burgas. Dotychczas można było tam polecieć tylko czarterem.

  Trasę z Gdańska do Burgas samoloty Ryanaira będą pokonywać dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty. Start połączeń 2 czerwca 2020 roku. „Cieszymy się z ogłoszenia nowej trasy z Gdańska do Burgas. Połączenie zostanie uruchomione w czerwcu i stanie się częścią letniego rozkładu lotów Ryanaira z Gdańska. Loty z Gdańska do Burgas realizowane będą dwa razy w tygodniu, a pasażerowie mogą je zarezerwować aż do września 2020 roku” – powiedziała Olga Pawlonka z Ryanaira. „Ryanair na Święta podarował nam wspaniały prezent, wprowadzając kolejne promienie słońca do naszej letniej siatki połączeń. Jestem przekonany, że oferta lotów do Burgas spotka się z dużym zainteresowaniem wśród naszych pasażerów. To świetna wiadomość dla turystów, którzy na własną rękę będą mogli zorganizować sobie letni wyjazd do Bułgarii. A to atrakcyjny finansowo wakacyjny kierunek” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. 

  Burgas to jedno z największych bułgarskich miast, położone w południowej części wybrzeża Morza Czarnego w Zatoce Burgaskiej. To świetna baza wypadowa do pobliskich kurortów, Słonecznego Brzegu czy Pomorie oraz zabytkowych miejscowości Sozopol i Nesebyr. Jedną z atrakcji Burgas jest rozciągający się wzdłuż brzegu morskiego Park Nadmorski. Przylegająca do niego główna plaża miejska charakteryzuje się ciemnym, ale jednocześnie leczniczym ze względu na zawartość magnetytu, piaskiem. 

  Z okazji ogłoszenia nowej trasy, Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety już od 73 zł na podróże w rożnych kierunkach do marca 2020 roku. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać na Ryanair.com do soboty (21 grudnia) do północy. 

  W rozkładzie wiosennym i letnim 2020 pojawią się nowe połączenia z Gdańska do Zadaru w Chorwacji, Kalamaty w Grecji, Bari we Włoszech, Zaporoża na Ukrainie i ogłoszone właśnie loty do Burgas w Bułgarii. Linia Norwegian uruchomi swoje niskokosztowe połączenia do Kopenhagi, Trondheim, Helsinek, Goteborga i Sztokholmu. Wiosną wrócą także loty z Gdańska do austriackiego Wiednia, włoskiej Pizy, greckich Aten, hiszpańskiej Barcelony, łotewskiej Rygi i szwajcarskiego Zurychu. 

  Siatka połączeń zima 2019/2020 (aktualna do 29 marca 2020)
  Londyn-Luton, Londyn-Gatwick, Liverpool, Doncaster–Sheffield, Edynburg, Billund, Turku, Paryż-Beauvais, Kutaisi, Eindhoven, Rejkiawik-Keflavik, Brema, Dortmund, Kolonia-Bonn, Hamburg, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Tromso, Bodo, Trondheim, Alesund, Bergen, Haugesund, Stavanger, Kristiansand, Molde, Aberdeen, Sztokholm–Skavsta, Goteborg, Malmo,  Kijów, Charków, Lwów, Odessa, Mediolan-Bergamo (Wizz Air);
  Londyn-Stansted, Manchester, Newcastle, Birmingham, Bristol, Leeds-Bradford, Aarhus, Alicante, Dublin, Cork, Malta, Oslo-Torp, Kraków, Wrocław,  Edynburg, Sztokholm–Skavsta, Vaxjo, Kijów, Odessa, Mediolan-Bergamo, Kopenhaga, Goteborg, Hamburg (Ryanair); 
  Kopenhaga,  Oslo-Gardermoen, Sztokholm-Arlanda (SAS); Frankfurt, Monachium (Lufthansa); Amsterdam (KLM); Warszawa, Kraków (LOT); Helsinki (Finnair); Dusseldorf (Eurowings), Oslo-Gardermoen, Bergen (Norwegian). 
   

  Zobacz najnowsze