Gdańsk 19 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Greckie wakacje z Wizz Air wystartowały 

  2021-06-16, 18:00

  Główne zdjęcie
  Z Gdańska samoloty węgierskiego przewoźnika poleciały w tych dniach na Santorini, Kretę i Mykonos. 

  Wizz Air uruchomił w tym sezonie aż trzy greckie kierunki, które cieszą się dużym zainteresowaniem polskich turystów. Loty z Gdańska do Heraklionu na Krecie i na Santorini pojawiły się w ofercie przewoźnika po raz pierwszy. Na Kretę samoloty Wizz Ar latają w środy i niedziele, na Santorini w poniedziałki i piątki, a na Mykonos we wtorki i soboty. 
   

  „Start greckich wakacji z Wizz Air to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Pomorza, potencjalnych turystów, którzy wraz z opanowaniem pandemii i początkiem lata, szukają wakacyjnych połączeń. Liczymy na to, że skorzystają z bardzo bogatej oferty przewoźnika” – powiedziała Iwona Tomczyńska kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu Portu Lotniczego Gdańsk. 

  „Cieszymy się, że dzięki Wizz, pasażerowie z Gdańska mają możliwość spędzić tegoroczne wakacje na jednej z greckich wysp. Kreta, Mykonos i Santorini położone w basenie Morza Śródziemnego oferują piaszczyste plaże, wyśmienitą kuchnię i niezapomniane krajobrazy. Dzięki uruchomionym połączeniom z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy do Grecji, Wizz daje jeszcze więcej możliwości i inspiruje polskich klientów do planowania długo wyczekiwanych wakacji. Dzięki wdrożonym procedurom, pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo podczas podróży z Wizz Air” – powiedziała Paulina Gosk manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air. 

  Podróżowanie do Grecji jest coraz łatwiejsze. Kilka dni temu władze greckie wdrożyły Unijny Certyfikaty Covid. Przesunęły granicę wieku dla obowiązkowych testów i skróciły kwarantannę. Teraz Grecja przyjmuje podróżujące dzieci bez testów do szóstego roku życia. Skróciła potencjalną kwarantannę, która może zostać zastosowana wobec osób, które wyrywkowo są testowane na miejscu. Władze greckie utrzymały ułatwienia dla zaszczepionych i ozdrowieńców. Poza dziećmi, zaszczepionymi i ozdrowieńcami, podróżujący do Grecji muszą zrobić test PCR nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą. Wszyscy muszą wypełnić formularz wjazdowy. 

  Cała tegoroczna siatka połączeń Wizz Air z Gdańska wygląda bardzo optymistycznie. Linia lotnicza zamierza realizować loty do 44 miast w 17 krajach europejskich. Najwięcej połączeń jest do Norwegii (12 kierunków) i do Wielkiej Brytanii (6 kierunków). 

  Siatka Wizz Air z Gdańska 2021 
  Aberdeen, Alesund, Baracelona El-Prat, Bergen, Billund, Bodo, Burgas, Charków, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Heraklion/Kreta, Goteborg, Edynburg, Eindhoven, Hamburg, Haugesung, Kolonia-Bonn, Kijów-Żulany, Kristiansand, Kutaisi, Larnaka, Liverpool, Londyn-Gatwick, Londyn-Luton, Lwów, Malaga, Malmo, Mediolan-Bergamo, Molde, Mykonos, Narwik, Odessa, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Santorini, Split, Stavanger, Skelleftea, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku. 
   

  Zobacz najnowsze