Gdańsk 17 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Airport City Gdańsk

  Port Lotniczy Gdańsk obsługuje jeden z najsilniejszych regionów metropolitalnych w Polsce, jak i w Europie. Bogata siatka połączeń lotniczych, a przede wszystkim multimodalność miejsca oferują doskonałe możliwości komunikacji nie tylko całemu Trójmiastu, ale całemu Pomorzu. Tutaj powstało miejsce, którego potrzebuje udany biznes.

  W bezpośredniej bliskości nowoczesnego Terminalu pasażerskiego T-2 powstaje kompleks, w którym znajdzie się przestrzeń dla biur, usług, gastronomii i hoteli. Centralna lokalizacja w pobliżu infrastruktury lotniskowej i bardzo dobre połączenie drogowe i kolejowe ze wszystkimi miastami regionu zapewni interesujące i komunikatywne środowisko pracy.

  Projekt Airport City Gdańsk (ACG) zakłada powstanie kompleksu budynków biurowo-usługowych wraz z obiektami towarzyszącymi na obszarze przylegającym bezpośrednio do Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

  Teren objęty zamierzeniem inwestycyjnym rozciąga się w kierunku północny zachód – południowy wschód, sąsiadując od południa z linią Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (PKM). Teren ten oddzielony jest od Terminalu pasażerskiego T-2 estakadą PKM oraz nasypem kolejowym.

  W ramach projektu ACG realizowane są obiekty kubaturowe, drogi zewnętrzne wraz z niezbędnymi obiektami inżynierskimi, obsługujące teren ACG i Portu Lotniczego Gdańsk, układ dróg wewnętrznych, placów, chodników i ścieżek rowerowych, sieci zaopatrzenia w media i odprowadzające ścieki oraz wody opadowe, obiekty zagospodarowania terenu i małej architektury. Ponadto w ramach inwestycji zrealizowane zostaną zadania zapewniające na obszarze zieleń typu miejskiego.

  Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje lub masz jakieś pytania, nie wahaj się skontaktować z nami.

  Inwestor: PLG
  Michał Dargacz Dyrektor ds. Airport City Gdańsk
  tel. +48 608 046 191
  email: m.dargacz@airport.gdansk.pl

   
  Wynajem powierzchni: JLL
  Beata Lewandowska
  tel. +48 787 093 551
  email: beata.lewandowska@eu.jll.com

  New business destination

  Airport City Gdańsk to nowoczesne miasteczko lotniskowe, zlokalizowane tuż przy Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy, obok przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. W pierwszym etapie projektu powstał 6-kondygnacyjny budynek biurowy Alpha o powierzchni najmu 8 500 m, w kolejnym, drugim, powstanie budynek biurowy Bravo o powierzchni najmu 16 500 m. Na terenie inwestycji znajdzie się przestrzeń dla biur, usług, gastronomii i hotelu.

  Doskonała lokalizacja

  Ogromnym atutem ACG jest wykorzystanie potencjału lokalizacji w sąsiedztwie lotniska, Obwodnicy Trójmiasta i niedalekiego wjazdu na autostradę A1, z bliskim dostępem do komunikacji miejskiej, tras rowerowych i usług. Projekt zagospodarowania terenu oparty został na idei stworzenia unikalnej przestrzeni służącej użytkownikom, zarówno w czasie pracy, jak i w czasie wolnym. Istotnym elementem był również aspekt ekologicznego wykorzystania otoczenia.

  Land your business

  ACG to nie tylko doskonałe miejsce dla lokalizacji globalnego biznesu, który dzięki bliskości lotniska zyska możliwość bezpośredniego połączenia z innymi biurami na świecie. To także znakomite miejsce dla lokalnych firm, które doceniają dogodny dojazd i wysoką jakość powierzchni biurowych. Punktem wyjściowym dla projektu była idea stworzenia obiektów o harmonijnej architekturze, dającej możliwość optymalnego podziału przestrzeni biurowej. Minimalistyczne i konsekwentne wzornictwo budynków będzie nawiązywać do estetyki związanej z lotnictwem.

  Biura z widokiem

  Inwestycja ACG powstanie w zgodzie z panującym trendami, uwzględniającymi potrzeby użytkowników budynków oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. Na dachach obu budynków znajdą się zielone tarasy, dostępne dla najemców kompleksu, z których będzie rozpościerał się widok na Port Lotniczy. Jako punkt centralny terenu inwestycji przewiduje się stworzenie wielofunkcyjnego placu, dającego możliwość spędzania wolnego czasu w różnorodny sposób. Wzdłuż całości kompleksu stworzona zostanie aleja rekreacyjna z częścią sportową, która stanie się elementem spajającym kolejne etapy inwestycji.

  Certyfikat LEED

  Inwestycja jest realizowana w zgodności z wymaganiami certyfikacji LEED, według najnowszej i najbardziej restrykcyjnej wersji v4 Building Design and Construction. Pierwszy budynek uzyskał już certyfikację na poziomie GOLD, którą można osiągnąć dzięki zastosowaniu praktycznych rozwiązań w zakresie projektowania, budowy i eksploatacji, w sposób zgodny ze zrównoważonym rozwojem. Konsultantem odpowiedzialnym za certyfikację LEED jest firma Sweco Consulting. LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) jest wielokryterialnym systemem oceny budynków, stworzonym i zarządzanym przez instytucje U.S. Green Building Council (USGBC) oraz Green Business Certification Inc. (GBCI).

  Zielone rozwiązania

  Znaczną część terenu zewnętrznego obejmuje zróżnicowana roślinność, co wzmocnia dotychczasową bioróżnorodność terenu i zapewnia jego równowagę ekologiczną. Na terenie projektu znajdą się również elementy małej architektury, co będzie sprzyjać relaksowi użytkowników budynku, a oświetlenie zewnętrzne będzie zaprojektowane z poszanowaniem użytkowników sąsiednich działek. Ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem będzie ogródek stwarzający możliwość uprawy roślin przez pracowników biur oraz lokalne restauracje. Warto zaznaczyć, że dzięki temu rozwiązaniu Inwestor wychodzi ponad standardy LEED, gdyż jest to dopiero pilotażowy program wymagającego systemu LEED v4.