Gdańsk 27 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język
  Program Rewitalizacji Akustycznej

  Program Rewitalizacji Akustycznej

  Zarząd Portu Lotniczego Gdańsk Sp. z o.o. zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie nakładów ponoszonych na podniesienie izolacyjności akustycznej przegród zewnętrznych nieruchomości mieszkalnych zlokalizowanych w obszarze oddziaływania hałasu lotniczego (OOU - Nieruchomości w Strefie A, A-część oraz B-obręb Banino).

  Jak i kiedy można składać wniosek?

  Wniosek o dofinansowanie można składać poprzez adres e-mail: rewitalizacja@airport.gdansk.pl lub wysłać na adres: ul. Słowackiego 200, 80-298 Gdańsk lub złożyć osobiście w sekretariacie Portu Lotniczego Gdańsk Sp. z o.o. na II piętrze w budynku Zarządu (ul. Słowackiego 200, Gdańsk). Termin składania wniosków: 08.04.2024 – 07.06.2024 r.

  Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

  Właściciele lub współwłaściciele, będący osobami fizycznymi, nieruchomości mieszkalnych i w obszarach narażonych na hałas lotniczy (zlokalizowanych w Obszarze Ograniczonego Użytkowania w następujących lokalizacjach: Strefa A, Strefa A-część, Strefa B – obręb Banino), którzy dotychczas nie otrzymali odszkodowania z tytułu wprowadzenia OOU dla Portu Lotniczego Gdańsk.

  Na co można otrzymać dofinansowanie?

  Konkretne kategorie kosztów zostaną wskazane przez rzeczoznawcę budowlanego po przeprowadzeniu oceny stanu nieruchomości. Przewiduje się głównie dofinansowanie do kosztu wymiany stolarki okiennej w pomieszczeniach mieszkalnych.

  Zasady prowadzenia naboru

  Zasady przeprowadzenia naboru zostały przedstawione w dokumentach:

  1. Regulamin programu rewitalizacji akustycznej
  2. Umowa
  3. Załączniki (Wniosek, Wniosek o dofinansowanie)

  Dokumenty te są dostępne na stronie: www.airport.gdansk.pl w zakładce Ochrona Środowiska

  Informacje dodatkowe

  Program rewitalizacji akustycznej polega na dofinansowaniu kosztów faktycznie przeprowadzonego remontu w pomieszczeniach mieszkalnych przez właściciela nieruchomości i następnie uzyskanie dofinansowania do wskazanych przez rzeczoznawcę budowlanego kosztów. Inwestycję należy przeprowadzić w terminie do 12 miesięcy od dnia podpisania umowy. W Edycji 1 PLG priorytetowo będzie traktował Wnioski dotyczące nieruchomości zlokalizowanych w Strefie A i Strefie A-część OOU. Pozostałe informacje są dostępne w wymienionych wyżej dokumentach.

  Adres e-mail: rewitalizacja@airport.gdansk.pl
  Numer tel: 509-871-875
  Adres: ul. Słowackiego 200, 80-298 Gdańsk

  Środki pochodzą z budżetu Portu Lotniczego Gdańsk Sp. z o.o.

  Pliki do pobrania