Gdańsk 11 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

   Włosi luzują obostrzenia dla Polaków

  2021-05-17, 11:00

  Główne zdjęcie

  Mediolan

  Turyści nie będą już podlegać kwarantannie, nadal muszą jednak wykonać test przed podróżą. 

  Dotychczas przed wjazdem do Włoch należało wykonać test PCR, a po wjeździe odbyć 5-dniową kwarantannę i wykonać ponowny test po jej zakończeniu. 

  Od wczoraj we Włoszech nie obowiązuje już wymóg odbywania kwarantanny po przyjeździe z krajów Unii Europejskiej, strefy Schengen, Wielkiej Brytanii i Izraela. Kraj został otwarty dla turystów głównie z Europy. Nadal przy wjeździe trzeba okazać negatywny wynik testu na koronawirusa (molekularnego, PCR lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch. Testu nie muszą wykonywać dzieci poniżej drugiego roku życia. 

  Podróżujący do Włoch musi zarejestrowć swój przyjazd na platformie EU Digital Passenger Locator Form, która będzie aktywna od 24 maja. Do tego czasu pozostaje obowiązek wypełnienia oświadczenia na stronie: autodichiarazione

  Utrzymany został obowiązek 10-dniowej kwarantanny dla osób przybywających spoza Unii, w tym z USA.

  Z Gdańska można podróżować do Medionalu-Bergamo i do Pizy we Włoszech. Od 4 czerwca startują na nowo połączenia linii Ryanair do Medionalu i do Pizy, dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Od 15 czerwca do Mediolanu poleci też Wizz Air, dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. 

   

  Zobacz najnowsze