Gdańsk 15 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Do Grecji i Szwajcarii bez testu i certyfikatu kowidowego

  2022-05-02, 08:00

  Główne zdjęcie
  Grecja i Szwajcaria 2 maja znoszą restrykcje wjazdowe dla turystów. 

  Przed przyjazdem do Grecji nie trzeba już pokazywać certyfikatu zaszczepienia, dowodu przebycia choroby ani – w przypadku osób niezaszczepionych – negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Zniesiony został obowiązek pokazywania unijnego certyfikatu przy wchodzenia do otwartych i zamkniętych przestrzeni publicznych, takich jak restauracje. Nie trzeba też już nosić masek w pomieszczeniach zamkniętych. Zniesienie restrykcji wjazdowych ma na razie obowiązywać do 31 sierpnia, we wrześniu dokonana zostanie ocena, czy konieczne będą zmiany. Będzie to zależało od sytuacji pandemicznej w kraju. 

  Szwajcaria także zniosła 2 maja wszystkie obostrzenia w podróżowaniu związane z Covid-19. Wjazd do Szwajcarii jest możliwy bez dodatkowych przeszkód zarówno dla osób zaszczepionych jak i niezaszczepionych, tak jak przed pandemią. 

  Z Gdańska możecie polecieć do Zurychu w Szwajcarii liniami lotniczymi SWISS. Od czerwca do Grecji będą latały Wizz Air i Ryanair. Do tego kraju, na wyspy, już teraz można podróżować rejsami czarterowymi. 
   

  Zobacz najnowsze