Gdańsk, 11OC

calendar_today 2020-06-19, 15:15 person

A A A

Limit pasażerów ma być zniesiony

Jest decyzja o zmianie przepisów o ograniczeniu liczby podróżujących, którzy mogą latać samolotami. Poinformowała wicepremier Jadwiga Emilewicz. „Od 1 lipca otwieramy w pełni niebo” - powiedziała. O taką decyzję apelowali szefowie lotnisk i przedstawiciele branży lotniczej. Postulat ten wsparli także prezydenci Gdańska i Gdyni oraz Marszałek Województwa Pomorskiego.

Jak podają media, minister rozwoju zapowiedziała, że od początku przyszłego miesiąca limity pasażerów zostaną zniesione dla lotów rejsowych oraz czarterowych. „Od lipca samoloty będą mogły latać z pełnym składem pasażerów” – stwierdziła wicepremier. 

„To bardzo dobra decyzja, bo po wznowieniu lotów krajowych i międzynarodowych, był to warunek konieczny, by na dobre pobudzić działalność lotniczą. Cała branża dostaje szansę na odbudowanie swojej pozycji na rynku. Decyzja o zniesieniu limitu miejsc w samolotach pozwoli liniom lotniczym i kooperantom prowadzić opłacalną działalność gospodarczą, a na tym skorzystają lotniska, w tym także Port Lotniczy Gdańsk. Rozwój lotniska to korzyść dla naszych miast i całego regionu pomorskiego. Brak limitu miejsc w samolotach daje możliwość sprzedawania także tanich biletów na loty międzynarodowe, co jest bardzo korzystne dla naszych pasażerów. Liczymy, że nie będą się obawiali latać i po uruchomieniu połączeń międzynarodowych wrócą do nas i do podróżowania” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.  

O zmianę niekorzystnych przepisów apelowali przedstawiciele całej branży lotniczej.  Kilka dni temu wysłali do Premiera Mateusza Morawieckiego list otwarty w tej sprawie. Wskazali w nim, że możliwość zajmowania tylko połowy miejsc w samolotach, a co za tym idzie sprzedaży tylko połowy biletów, doprowadzi do katastrofy i będzie dla branży jak to określili jak cyt. „morderczy wirus”.  
 
 

Kontakt