Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

Mistrzostwo po raz 10!

2010-09-13, 00:00

Główne zdjęcie
    W miniony weekend w Krakowie odbyły się XIV Mistrzostwa Polski Portów Lotniczych w Halowej Piłce Nożnej. Już po raz 10 w historii rozgrywek tytuł mistrza Polski trafił w ręce drużyny Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Mimo, że jak co roku drużyna z Gdańska uznawana była za faworyta do tytułu, sukces nie przyszedł łatwo. Już w pierwszym spotkaniu, doskonale grający poznaniacy postawili naszej drużynie duży opór, a mecz zakończył się minimalną wygraną w stosunku 2:1. Po kolejnych wygranych z Bydgoszczą (7:0), Wrocławiem (4:2), Warszawą (5:2) i zajęciu pierwszego miejsca w grupie przyszedł czas na półfinał. Na drodze do finału stanęła drużyna Portu Lotniczego w Szczecina. Po regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wynik remisowy 1 do 1 i dopiero w dogrywce udało się pokonać rywala trzema bramkami.

Prawdziwie emocjonujący okazał się jednak finał mistrzostw, w którym Gdańsk spotkał się z ubiegłorocznym mistrzem, czyli drużyną gospodarzy - Portu Lotniczego w Krakowie. To właśnie ta drużyna w zeszłym roku przerwała passę ośmiu tytułów mistrzowskich z rzędu osiąganych przez Gdańsk w latach 2001-2008. Praktycznie przez cały czas trwania spotkania, drużyna gospodarzy prowadziła zdobytą w pierwszych minutach bramką. Losy spotkania odmienił jednak Sebastian Letniowski, który w końcówce strzelił fenomenalną bramkę, zapewniając tym samym Gdańskowi remis. O wygranej zadecydować musiały rzuty karne.
    Tutaj zimną krew i perfekcję zachowali piłkarze z Gdańska, wygrywając w nich 3:2.

Oprócz wywalczenia drużynowego tytułu Mistrza Polski Portów Lotniczych w Halowej Piłce Nożnej, piłkarz drużyny z Gdańska, Tomasz Broner dwunastoma golami oraz trzema asystami zapewnił sobie tytuł króla strzelców oraz najlepszego zawodnika mistrzostw.

Organizatorom oraz wszystkim drużynom składamy gratulacje i gorące podziękowania za udział w tym wspaniałym sportowym widowisku.