Gdańsk 4 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • Change languageSprache ändernизменить языкZmień język

  Port Lotniczy mecenasem projektu „Gdańskie wspólnoty obywatelskie. Perspektywa kobieca”

  2020-10-09, 07:00

  Główne zdjęcie

  „Gdańszczanki – obywatelki, działaczki, liderki” – pod takim hasłem odbędzie się dziś w Europejskim Centrum Solidarności konferencja podsumowująca projekt.

  Kim są współczesne gdańszczanki, które działają na rzecz zmiany społecznej? Co je łączy, a co dzieli? Co je napędza, a co blokuje ich aktywność? Co robić, by więcej mieszkanek Gdańska zaangażowało się w życie publiczne? Odpowiedzi na te pytania będą szukać uczestnicy konferencji. O swoich doświadczeniach opowiedzą m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, posłanka Henryka Krzywonos, dziennikarka Dorota Karaś, badaczka Natasza Kosakowska-Berezecka oraz aktywistka Lidia Makowska. 

  Konferencja stanowi zwieńczenie szerszego projektu badawczego pt. „Gdańskie wspólnoty obywatelskie. Perspektywa kobieca”, realizowanego przez Instytut Kaszubski wraz z Pomorskim Centrum Badań nad Kulturą Uniwersytetu Gdańskiego. „Celem projektu było stworzenie portretu współczesnych gdańszczanek jako aktywnych uczestniczek miejskiej sfery publicznej. Będziemy starali się zestawić w ramach konferencji wyniki badań z doświadczeniami zarówno liderek środowisk kobiecych, jak i animatorów społecznych i kulturowych działających w tym obszarze” – powiedział prof. Cezary Obracht-Prondzyński, kierownik projektu. 

  Konferencja, w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w Polsce, przyjmie model hybrydowy, zaproszeni goście spotkają się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, a uczestnicy wezmą udział w transmisji online poprzez portal gdansk.pl. 

   

  Zobacz najnowsze