Gdańsk, 13OC

calendar_today 2020-05-12, 09:30 person

A A A

Ryanair chce od lipca latać na 40 procentach tras

Irlandzkie linie lotnicze ogłosiły plan przywrócenia 40% pierwotnego rozkładu lotów od 1 lipca, pod warunkiem zniesienia restrykcji na lotach wewnątrz Unii Europejskiej przez rządy poszczególnych krajów i wprowadzenia odpowiednich środków bezpieczeństwa na lotniskach.

Od czasu ograniczenia lotów z uwagi na Covid-19 w połowie marca, Ryanair obsługuje skrócony, dzienny rozkład tylko 30 lotów między Irlandią, Wielką Brytanią i Europą. Od lipca linia chce wznowić loty z większości swoich 80 baz w całej Europie. Priorytetem Ryanaira jest przywrócenie lotów na jak największej liczbie tras, a nie obsługiwanie jedynie tras o największych częstotliwościach. To czy i na jakich trasach Ryanair będzie latał w Polsce zależy także od decyzji polskiego rządu. Nadal obowiązuje rządowy zakaz lotów na trasach krajowych i międzynarodowych. Obecnie takie ograniczenie wprowadzono do 23 maja, ale może ono zostać po raz kolejny przedłużone. 

“To bardzo ważne zarówno dla naszych klientów, jak i naszych pracowników, abyśmy od 1 lipca wrócili do normalnych rozkładów lotów. Rządy krajów europejskich wprowadziły blokadę na 4 miesiące, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19. Po 4 miesiącach nadszedł czas, aby Europa znów latała, abyśmy mogli ponownie połączyć przyjaciół i rodziny, umożliwić ludziom powrót do pracy i wznowić europejski przemysł turystyczny, który zapewnia tak wiele milionów miejsc pracy. Ryanair będzie ściśle współpracował z organami zdrowia publicznego w celu zapewnienia,  że loty spełniają, w miarę możliwości, skuteczne środki ograniczające rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19. Jak już pokazano w Azji, kontrole temperatury oraz maseczki, osłona nosa i ust są najskuteczniejszymi sposobami osiągnięcia tego celu na krótkich dystansach (1 godzina) na jednolitym rynku europejskim” – powiedział Eddie Wilson, Prezes Zarządu Ryanair DAC. 

Ryanair zachęca pasażerów do stosowania skutecznych środków bezpieczeństwa w celu ograniczenia rozprzestrzeniania wirusa Covid-19. Należą do nich ograniczenie liczby przewożonych bagaży rejestrowanych, odprawa online, zapisanie karty pokładowej w smartfonie, a także przechodzenie pomiaru temperatury na lotnisku i noszenie masek, zakrywanie nosa i ust przez cały czas podróży, zarówno w terminalach jak i na pokładach samolotów. 

Ryanair zapewnia, że wszystkie jego samoloty są wyposażone w filtry powietrza HEPA (podobne do stosowanych na oddziałach szpitalnych), a wszystkie powierzchnie wewnętrzne samolotów są dezynfekowane co noc profesjonalnymi środkami, których skuteczność określa się na ponad 24 godziny. W samolotach członkowie złóg pokładowych Ryanaira będą używali maseczek. Na pokładzie będą serwowane wyłącznie paczkowane przekąski i napoje, a płatności będą realizowane jedynie bezgotówkowo. Kolejki do toalety będą zabronione, dostęp do korzystania z nich zostanie udostępniony indywidualnym pasażerom na żądanie. Ryanair zachęca pasażerów do regularnego mycia rąk i używania środków dezynfekujących w terminalach lotniczych. 

Ryanair będzie wymagał od wszystkich pasażerów podróżujących w lipcu i sierpniu wypełnienia danych (w punkcie odprawy) o tym, na jak długo planują pobyt, a także podania adresu podczas pobytu w innym kraju Unii Europejskiej. Informacje te zostaną przekazane rządom poszczególnych państw w celu pomocy w egzekwowaniu wszelkich przepisów dotyczących izolacji wymaganych od osób odwiedzających poszczególne kraje wewnątrz Unii.

Informacje o trasach, częstotliwościach, rozkładzie lotów i promocjach można znaleźć na www.Ryanair.com

Kontakt