calendar_today 2019-08-22, 02:29 person

A A A

Siatkarze Trefla Gdańsk przed sezonem

Wysoka frekwencja, świetna atmosfera i piękna sceneria – tak wyglądało premierowe spotkanie siatkarzy Trefla Gdańsk z kibicami na plaży sopockiego Hotelu Haffner. W kolejnym sezonie Złotym Sponsorem siatkarzy jest Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

fo: Trefl Gdańsk

Spotkanie dla kibiców z nowym składem drużyny Trefla Gdańsk odbyło się tuż po rozpoczęciu okresu przygotowawczego do sezonu 2019/2020. Na plaży Hotelu Haffner zjawili się wszyscy gracze „gdańskich lwów” poza dwoma zawodnikami zagranicznymi, którzy dołączą do zespołu w najbliższych tygodniach. Kibice mogli poznać aż osiem nowych twarzy Trefla: srebrnych medalistów Uniwersjady Pawła Halabę, Łukasza Kozuba i Bartka Filipiaka, wypożyczonego z ONICO Warszawa Mateusza Janikowskiego, wychowanka Trefla, którego czeka debiut w PlusLidze Karola Urbanowicza oraz trzech członków sztabu szkoleniowego: trenera Michała Winiarskiego, jego asystenta Roberto Rotariego i statystyka Dominika Posmyka. W nadmorskiej scenerii zjawili się też dobrze znani nad Bałtykiem zawodnicy Wojtek Grzyb, Marcin Janusz, Szymon Jakubiszak, Fabian Majcherski, Maciej Olenderek, Bartek Mordyl i Kewin Sasak, a także trener przygotowania fizycznego Wojtek Bańbuła, fizjoterapeuta Piotr Ślugajski oraz kierownik drużyny Jacek Rybak. 

Z kibicami po raz pierwszy miał okazję przywitać się trener Winiarski, którego transfer do Trefla Gdańsk zelektryzował nie tylko trójmiejską publiczność, ale i całe siatkarskie środowisko. Trener Winiarski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych byłych zawodników, kapitan mistrzów świata z 2014 r., który przez ostatnie dwa sezony po zakończeniu kariery zawodniczej był drugim szkoleniowcem PGE Skry Bełchatów. W Gdańsku Michał Winiarski zadebiutuje w roli pierwszego trenera. A pierwszy mecz siatkarzy Trefla Gdańsk w nowym sezonie odbędzie się w niedzielę 27 października w ERGO ARENIE. Trefl zagra z PGE Skrą Bełchatów. 

Port Lotniczy Gdańsk wspiera drużynę Trefla Gdańsk już 13 lat. Kolejną umowę sponsorską szefowie lotniska i klubu podpisali w styczniu tego roku.  Wówczas Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk mówił: „Bardzo się cieszę, że Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy dalej aktywnie wspomaga drużynę „gdańskich lwów”. To już trzynasty rok naszej współpracy, a podczas tych wszystkich lat zarówno klub, jak i Port Lotniczy rozwijały się niezwykle dynamicznie. Jestem przekonany, że przed nami miesiące obfitujące w wielkie sportowe emocje”. 


 

Kontakt