calendar_today 2019-06-11, 21:15 person Jan Administrator

A A A

Soliści z gdańskiego lotniska na Runmageddonie

W ekstremalnej imprezie wzięła udział 16 osobowa drużyna Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. W całym Runmageddonie Trójmiasto 2019 uczestniczyło około ośmiu tysięcy uczestników. Zmagania odbywały się w parku Kolibki w Gdyni- Orłowie.

Reprezentacja Portu Gdańskiego to pracownicy Służby Ochrony Lotniska, w skrócie SOL-u, nazywani często „Solistami”. Tym razem grali w jednej drużynie. Razem wystartowali w biegu Rekrut na 6 kilometrów z 30 przeszkodami. „Nie przeszkodził deszcz, żar z nieba, błoto, piach, bo wszyscy stanowili jedną wielką drużynę. Najlepszą drużynę”- podkreśla Ewelina Małagodzka, która brała udział w zmaganiach w Gdyni.

W trakcie Ranmageddonu przez dwa dni zawodnicy startowali w sumie w sześciu kategoriach. Głównym punktem imprezy była niedzielna formuła classic dla tych, którzy nie boją się długich dystansów. Ich zadaniem było pokonanie 12-kilometrowego odcinka z 50 przeszkodami. „Runmageddon to ekstremalny bieg z przeszkodami. Jest skierowany do każdego, kto chce przeżyć niezwykłe chwile”- mówiła Karina Cywińska, Runmageddon PR Manager.